Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW czwartek w Sejmie debata o Uniwersytecie Medycznym

W czwartek w Sejmie debata o Uniwersytecie Medycznym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 listopad 2018 16:07

Na czwartek 8 listopada, godzinę 17:00 zaplanowano wspólne posiedzenie sejmowych komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Zdrowia, którego tematem będzie rozpatrzenie obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Pod projektem podpisało się ponad 160 tys. osób. Pierwsze czytanie odbyło się w kwietniu 2016 roku. Od tego momentu inicjatywa obywatelska czeka na rozpatrzenie przez komisje sejmowe.

 

We wrześniu temat wywołał poseł Tomasz Latos, wówczas spotkało się to jednak z krytyką przewodniczących obu komisji, którzy zarzucali mu robienie w Sejmie kampanii wyborczej. Latosowi obiecano jednak, że temat stanie na wspólnym posiedzeniu obu komisji po wyborach. Tak się ma stać w najbliższy czwartek.

 

Zważając, że za nami 3 lata kadencji, to dobrze, że tym projektem posłowie się w końcu zajmą. Inicjatywa utworzenia w oparciu o dzisiejsze Collegium Medicum UMK Uniwersytetu Medycznego ma jednak też swoich przeciwników, głównie Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Negatywnie do tego projektu podchodzi również Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas