Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW czwartek w Sejmie debata o Uniwersytecie Medycznym

W czwartek w Sejmie debata o Uniwersytecie Medycznym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 listopad 2018 16:07

Na czwartek 8 listopada, godzinę 17:00 zaplanowano wspólne posiedzenie sejmowych komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Zdrowia, którego tematem będzie rozpatrzenie obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Pod projektem podpisało się ponad 160 tys. osób. Pierwsze czytanie odbyło się w kwietniu 2016 roku. Od tego momentu inicjatywa obywatelska czeka na rozpatrzenie przez komisje sejmowe.

 

We wrześniu temat wywołał poseł Tomasz Latos, wówczas spotkało się to jednak z krytyką przewodniczących obu komisji, którzy zarzucali mu robienie w Sejmie kampanii wyborczej. Latosowi obiecano jednak, że temat stanie na wspólnym posiedzeniu obu komisji po wyborach. Tak się ma stać w najbliższy czwartek.

 

Zważając, że za nami 3 lata kadencji, to dobrze, że tym projektem posłowie się w końcu zajmą. Inicjatywa utworzenia w oparciu o dzisiejsze Collegium Medicum UMK Uniwersytetu Medycznego ma jednak też swoich przeciwników, głównie Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Negatywnie do tego projektu podchodzi również Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas