Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKuratorium będzie przyglądać się Tęczowemu Piątkowi

Kuratorium będzie przyglądać się Tęczowemu Piątkowi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 październik 2018 12:51
Kuratorium będzie przyglądać się Tęczowemu Piątkowi Materiał akcji Tęczowy Piątek

W piątek 26 października w 211 polskich szkołach mają się odbyć zajęcia organizowane przez Kampanie Przeciwko Homofobii pod nazwą Tęczowy Piątek. Celem akcji ma być promowanie wśród uczniów otwartości na inne orientacje seksualne. Sprawa budzi kontrowersje, bowiem jest odbierana jako indoktrynacja ideologiczna. Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty będzie sprawdzać czy nie dochodzi do łamania prawa.

Jak dowiadujemy się z oficjalnych materiałów, akcja ma na celu m.in. uzmysłowić uczniów kim jest lesbijka, gej, osoba biseksualna, transpłciowa, queer oraz interpłciowa. Nie ma oficjalnej listy szkół, stąd też nie wiemy czy takie zajęcia planowane są w Bydgoszczy lub innej części województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Kurator Oświaty Marek Gralik poinformował nas, że kuratorium będzie sprawdzało, czy w szkołach nie będzie dochodziło do naruszenia art 86 prawa oświatowego. Zakłada ono, że działalność w szkołach stowarzyszeń jest możliwa, ale wymaga to zgody dyrektora oraz Rady Rodziców. Kuratorium będzie badać przede wszystkim czy takie potencjalne zajęcia odbywają się przy aprobacie rodziców.

 

- Natomiast wszelkiego typu programy zawierające treści wychowawcze muszą być ustalane wspólnie z rodzicami i nauczycielami. To rodzice mają prawo do decydowania o tym, jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dzieciom w szkole. Treści te muszą być również zgodne z programem wychowawczo-profilaktycznym, uchwalanym przez radę rodziców. Szkoła musi przestrzegać prawa – informuje Anna Ostrowska, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris podkreśla natomiast, że rodzice mają prawo nie wyrazić zgody na udział ich uczniów w wydarzeniach Tęczowego Piątku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Frekwencja na godzinę 12 większa niż w pierwszej turze

  Ponad 373 tys.  mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego oddało głos w trakcie odbywającej się dzisiaj II tury wyborów prezydenckich. Frekwencja w naszym województwie wynosi na godzinę 12:00 24,17% i jest nieznacznie wyższa niż w analogicznym czasie pierwszej tury. W skali kraju frekwencja wyniosła 24,73%, co jest również nieznacznie większym wynikiem niż przed dwoma tygodniami.

 • Kampania wyborcza dobiega końca. Ważny apel pierwszej damy

  To była bardzo intensywna kampania wyborcza, momentami można odnieść wrażenie, że za bardzo intensywna, gdy emocje polityczne były zbyt wysokie. Do ciszy wyborczej jeszcze około trzech godzin, działania kampanijne potrwają do samego końca. W ramach ostatniego podsumowania przyglądamy się temu co działo się dzisiaj.

Wiadomości z regionu