Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoalicja Obywatelska może zgarnąć nawet ponad 20 mandatów

Koalicja Obywatelska może zgarnąć nawet ponad 20 mandatów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 październik 2018 12:21

Cały czas nie są znane wyniki głosowania do Rady Miasta Bydgoszczy. Ze szczątkowych informacji wynika, że Koalicja Obywatelska ma szansę nawet na 80% mandatów, co byłoby wynikiem dotąd niespotykanym w bydgoskim samorządzie. Pozostałe 20% przypadłoby PiS-owi.

Podział ostateczny będzie zależeć od wyników w poszczególnych okręgach - w zależności od nich Koalicja Obywatelska może liczyć na 3 albo 4 mandaty, w przypadku PiS walka toczy się o 1-2 mandaty w okręgu. Być może pojedyncze mandaty uda się uzyskać SLD, ale jest to mało prawdopodobne. W podziale mandatów nie wezmą na pewno udziału komitety Czasu Bydgoszczy i Kukiz15.

 

Nie wiadomo czy PiS utrzyma drugi mandat (najprawdopodobniej Konstantego Dombrowicza) do sejmiku w okręgu bydgoskim. Szansę na czwarty mandat ma bowiem Koalicja Obywatelska.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu