Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoalicja Obywatelska może zgarnąć nawet ponad 20 mandatów

Koalicja Obywatelska może zgarnąć nawet ponad 20 mandatów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 październik 2018 12:21

Cały czas nie są znane wyniki głosowania do Rady Miasta Bydgoszczy. Ze szczątkowych informacji wynika, że Koalicja Obywatelska ma szansę nawet na 80% mandatów, co byłoby wynikiem dotąd niespotykanym w bydgoskim samorządzie. Pozostałe 20% przypadłoby PiS-owi.

Podział ostateczny będzie zależeć od wyników w poszczególnych okręgach - w zależności od nich Koalicja Obywatelska może liczyć na 3 albo 4 mandaty, w przypadku PiS walka toczy się o 1-2 mandaty w okręgu. Być może pojedyncze mandaty uda się uzyskać SLD, ale jest to mało prawdopodobne. W podziale mandatów nie wezmą na pewno udziału komitety Czasu Bydgoszczy i Kukiz15.

 

Nie wiadomo czy PiS utrzyma drugi mandat (najprawdopodobniej Konstantego Dombrowicza) do sejmiku w okręgu bydgoskim. Szansę na czwarty mandat ma bowiem Koalicja Obywatelska.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu