Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTak po pierwszych wynikach cieszono się w sztabie Bruskiego

Tak po pierwszych wynikach cieszono się w sztabie Bruskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 październik 2018 05:16

O godzinie 21:00 zakończyła się cisza wyborcza, wówczas stacje telewizyjne pokazały sondażowe wyniki wyborów dla 10 polskich miast. Na wieczorze wyborczym wieść o zwycięstwie Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, już w pierwszej turze, przyjęta została wielkimi brawami, podobnie jak innych kandydatów popieranych przez Koalicję Obywatelską.

Tamte wyniki dały nadzieje również na wynik bliski 50% Rafała Bruskiego w Bydgoszczy. W naszym mieście nie prowadzono jednak sondażowych badań exit poll, stąd też trzeba było czekać, aż zaczną spływać wyniki szczątkowe z obwodów.

 

Prezydent Rafał Bruski podziękował wszystkim zaangażowanym w kampanie Koalicji Obywatelskiej, jednocześnie podkreślając, że wyniki z Warszawy czy Łodzi pokazują, że Polacy opowiedzieli się za Europą. Prezydent przyznał, że na świętowanie trzeba będzie poczekać do czasu, aż będą wyniki dla Bydgoszczy.

 

Mniej więcej około godziny 3 w nocy były wyniki z około 1/4 obwodów, wskazujących na poparcie dla Bruskiego powyżej 50%. Wszystko wskazuje, że prezydent Bruski wygrał już w pierwszej turze. Na potwierdzenie tego przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka godzin.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas