Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTak po pierwszych wynikach cieszono się w sztabie Bruskiego

Tak po pierwszych wynikach cieszono się w sztabie Bruskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 październik 2018 05:16

O godzinie 21:00 zakończyła się cisza wyborcza, wówczas stacje telewizyjne pokazały sondażowe wyniki wyborów dla 10 polskich miast. Na wieczorze wyborczym wieść o zwycięstwie Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, już w pierwszej turze, przyjęta została wielkimi brawami, podobnie jak innych kandydatów popieranych przez Koalicję Obywatelską.

Tamte wyniki dały nadzieje również na wynik bliski 50% Rafała Bruskiego w Bydgoszczy. W naszym mieście nie prowadzono jednak sondażowych badań exit poll, stąd też trzeba było czekać, aż zaczną spływać wyniki szczątkowe z obwodów.

 

Prezydent Rafał Bruski podziękował wszystkim zaangażowanym w kampanie Koalicji Obywatelskiej, jednocześnie podkreślając, że wyniki z Warszawy czy Łodzi pokazują, że Polacy opowiedzieli się za Europą. Prezydent przyznał, że na świętowanie trzeba będzie poczekać do czasu, aż będą wyniki dla Bydgoszczy.

 

Mniej więcej około godziny 3 w nocy były wyniki z około 1/4 obwodów, wskazujących na poparcie dla Bruskiego powyżej 50%. Wszystko wskazuje, że prezydent Bruski wygrał już w pierwszej turze. Na potwierdzenie tego przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka godzin.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas