Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTak po pierwszych wynikach cieszono się w sztabie Bruskiego

Tak po pierwszych wynikach cieszono się w sztabie Bruskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 październik 2018 05:16

O godzinie 21:00 zakończyła się cisza wyborcza, wówczas stacje telewizyjne pokazały sondażowe wyniki wyborów dla 10 polskich miast. Na wieczorze wyborczym wieść o zwycięstwie Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, już w pierwszej turze, przyjęta została wielkimi brawami, podobnie jak innych kandydatów popieranych przez Koalicję Obywatelską.

Tamte wyniki dały nadzieje również na wynik bliski 50% Rafała Bruskiego w Bydgoszczy. W naszym mieście nie prowadzono jednak sondażowych badań exit poll, stąd też trzeba było czekać, aż zaczną spływać wyniki szczątkowe z obwodów.

 

Prezydent Rafał Bruski podziękował wszystkim zaangażowanym w kampanie Koalicji Obywatelskiej, jednocześnie podkreślając, że wyniki z Warszawy czy Łodzi pokazują, że Polacy opowiedzieli się za Europą. Prezydent przyznał, że na świętowanie trzeba będzie poczekać do czasu, aż będą wyniki dla Bydgoszczy.

 

Mniej więcej około godziny 3 w nocy były wyniki z około 1/4 obwodów, wskazujących na poparcie dla Bruskiego powyżej 50%. Wszystko wskazuje, że prezydent Bruski wygrał już w pierwszej turze. Na potwierdzenie tego przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka godzin.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

  • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

    Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu