Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTak po pierwszych wynikach cieszono się w sztabie Bruskiego

Tak po pierwszych wynikach cieszono się w sztabie Bruskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 październik 2018 05:16

O godzinie 21:00 zakończyła się cisza wyborcza, wówczas stacje telewizyjne pokazały sondażowe wyniki wyborów dla 10 polskich miast. Na wieczorze wyborczym wieść o zwycięstwie Rafała Trzaskowskiego w Warszawie, już w pierwszej turze, przyjęta została wielkimi brawami, podobnie jak innych kandydatów popieranych przez Koalicję Obywatelską.

Tamte wyniki dały nadzieje również na wynik bliski 50% Rafała Bruskiego w Bydgoszczy. W naszym mieście nie prowadzono jednak sondażowych badań exit poll, stąd też trzeba było czekać, aż zaczną spływać wyniki szczątkowe z obwodów.

 

Prezydent Rafał Bruski podziękował wszystkim zaangażowanym w kampanie Koalicji Obywatelskiej, jednocześnie podkreślając, że wyniki z Warszawy czy Łodzi pokazują, że Polacy opowiedzieli się za Europą. Prezydent przyznał, że na świętowanie trzeba będzie poczekać do czasu, aż będą wyniki dla Bydgoszczy.

 

Mniej więcej około godziny 3 w nocy były wyniki z około 1/4 obwodów, wskazujących na poparcie dla Bruskiego powyżej 50%. Wszystko wskazuje, że prezydent Bruski wygrał już w pierwszej turze. Na potwierdzenie tego przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka godzin.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas