Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejni bohaterowie odnalezienie na bydgoskiej Łączce

Kolejni bohaterowie odnalezienie na bydgoskiej Łączce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 październik 2018 23:50
Kolejni bohaterowie odnalezienie na bydgoskiej Łączce Archiwum

Od poniedziałku na cmentarzu komunalnym przy ulicy Kcyńskiej w Bydgoszczy prowadzone są przez Instytut Pamięci Narodowej pamięci ekshumacyjne. Ich celem jest odnalezienie szczątków żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy po torturach zostali pogrzebani w miejscu dzisiejszego cmentarza bez pogrzebu. Bliscy natomiast przez dziesiątki lat nie wiedzieli, gdzie spoczywali.

Na początku października w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim odczytano tożsamości 21 osób, które udało się zidentyfikować w trakcie prowadzonych w całej Polsce ekshumacji. Wśród tych osób były trzy osoby, które udało się w czerwcu zidentyfikować przy ulicy Kcyńskiej: Ludwik Augustyniak, Florian Dutkiewicz i Tadeusz Ośko.

 

W poniedziałek badacze IPN ponownie pojawili się przy ulicy Kcyńskiej. Na chwilę obecną mówi się wstępnie o odnalezieniu kolejnych szczątków oraz ryngrafu z ,,Orłem w Koronie”. Zapewne za kilka tygodni poznamy tożsamości zidentyfikowanych. Według analiz historyków, na Kcyńskiej znajdują się szczątki jeszcze przynajmniej kilku osób.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas