Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejni bohaterowie odnalezienie na bydgoskiej Łączce

Kolejni bohaterowie odnalezienie na bydgoskiej Łączce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 październik 2018 23:50
Kolejni bohaterowie odnalezienie na bydgoskiej Łączce Archiwum

Od poniedziałku na cmentarzu komunalnym przy ulicy Kcyńskiej w Bydgoszczy prowadzone są przez Instytut Pamięci Narodowej pamięci ekshumacyjne. Ich celem jest odnalezienie szczątków żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy po torturach zostali pogrzebani w miejscu dzisiejszego cmentarza bez pogrzebu. Bliscy natomiast przez dziesiątki lat nie wiedzieli, gdzie spoczywali.

Na początku października w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim odczytano tożsamości 21 osób, które udało się zidentyfikować w trakcie prowadzonych w całej Polsce ekshumacji. Wśród tych osób były trzy osoby, które udało się w czerwcu zidentyfikować przy ulicy Kcyńskiej: Ludwik Augustyniak, Florian Dutkiewicz i Tadeusz Ośko.

 

W poniedziałek badacze IPN ponownie pojawili się przy ulicy Kcyńskiej. Na chwilę obecną mówi się wstępnie o odnalezieniu kolejnych szczątków oraz ryngrafu z ,,Orłem w Koronie”. Zapewne za kilka tygodni poznamy tożsamości zidentyfikowanych. Według analiz historyków, na Kcyńskiej znajdują się szczątki jeszcze przynajmniej kilku osób.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.