Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejni bohaterowie odnalezienie na bydgoskiej Łączce

Kolejni bohaterowie odnalezienie na bydgoskiej Łączce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 październik 2018 23:50
Kolejni bohaterowie odnalezienie na bydgoskiej Łączce Archiwum

Od poniedziałku na cmentarzu komunalnym przy ulicy Kcyńskiej w Bydgoszczy prowadzone są przez Instytut Pamięci Narodowej pamięci ekshumacyjne. Ich celem jest odnalezienie szczątków żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy po torturach zostali pogrzebani w miejscu dzisiejszego cmentarza bez pogrzebu. Bliscy natomiast przez dziesiątki lat nie wiedzieli, gdzie spoczywali.

Na początku października w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim odczytano tożsamości 21 osób, które udało się zidentyfikować w trakcie prowadzonych w całej Polsce ekshumacji. Wśród tych osób były trzy osoby, które udało się w czerwcu zidentyfikować przy ulicy Kcyńskiej: Ludwik Augustyniak, Florian Dutkiewicz i Tadeusz Ośko.

 

W poniedziałek badacze IPN ponownie pojawili się przy ulicy Kcyńskiej. Na chwilę obecną mówi się wstępnie o odnalezieniu kolejnych szczątków oraz ryngrafu z ,,Orłem w Koronie”. Zapewne za kilka tygodni poznamy tożsamości zidentyfikowanych. Według analiz historyków, na Kcyńskiej znajdują się szczątki jeszcze przynajmniej kilku osób.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.