Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJasiakiewicz: Bydgoszcz nikomu nic nie chce zabierać

Jasiakiewicz: Bydgoszcz nikomu nic nie chce zabierać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 październik 2018 19:39

Radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz wypomniał na dzisiejszej konferencji prasowej radnym wojewódzkim z Prawa i Sprawiedliwości, głosowania przeciwko interesowi Bydgoszczy, w tym również radnym reprezentującym w sejmiku Bydgoszcz. Była to odpowiedź na narrację wyborczą PiS-u, sugerującą, iż głosowanie na kandydatów Koalicji Obywatelskiej, w tym też Jasiakiewicza, to wspieranie marszałka Piotra Całbeckiego.

Radny Roman Jasiakiewicz ocenił, iż w kończącej się w połowie listopada kadencji, dużo zmieniło się na dobre jeżeli chodzi o pozycję Bydgoszczy w województwie. W tym też podział funduszy unijnych. Jak jednak zaznaczył Jasiakiewicz, to jeszcze nie jest tak, jak bydgoszczanie mają prawo oczekiwać.

 

- Trudno mówić o innym rozdziale środków unijnych, aby było ich więcej dla samych Bydgoszczy, skoro radni Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku wielokrotnie głosowali przeciwko Bydgoszczy. Przeciwko interesom naszego miasta. Klub radnych PiS liczy 7 osób, dokonałem wyciągu pewnych glosowań i to jest dowód na sposób postępowania. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, gdyby radnych Prawa i Sprawiedliwości byłoby więcej, to Miasto Bydgoszcz otrzymałoby pieniędzy mniej – kierował zarzuty pod adresem PiS-u, Roman Jasiakiewicz - Była uchwała z 24 września z 2018 roku w sprawie przyjęcia dotacji Bydgoszczy na dokumentację, na czwarty krąg Opery Nova wraz z parkingiem. Jak głosowali radni PiS: Adam Banaszak – nieobecny, Marek Hilderbrandt – przeciw, Wojciech Jaranowski – przeciw, Michał Krzemkowski – przeciw, Przemysław Przybylski – przeciw, Andrzej Walkowiak – przeciw, Marek Witkowski – obecny, kartę włożył do aparatu, głosu nie oddał. A więc cały klub był przeciwko inwestycji pt. ,,Czwarty krąg Opery Nova”.

 

Dalej Jasiakiewicz przypomniał chociażby głosowanie w sprawie dotacji na bydgoską Katedrę, w którym radny Michał Krzemkowski nie oddał głosu.

 

Jasiakiewicz pytany o to, iż lider listy z której startuje, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, mówienie o marginalizacji Bydgoszczy nazywa mitem, odpowiedział - Moje hasło wyborcze to ,,Zawsze z Bydgoszczą” i ono towarzyszy mi już kilkanaście, jeżeli nie kilka dziesiątków lat, bo Bydgoszcz jest dla mnie najważniejsza. Byłem z Bydgoszczą, jestem z Bydgoszczą i ona w każdej konfiguracji politycznej jest dla mnie najważniejsza.

 

- Powinniśmy wreszcie zrozumieć, że mieszkańcy Bydgoszczy po tych zmianach, które nastąpiły w administracji, mają przy tej dwustołeczności poczucie krzywdy. To ich poczucie krzywdy zamiast być łagodzone mądrymi decyzjami, które powinny się sprowadzać do wizji województwa, strategii województwa, w której Bydgoszcz ma dla siebie właściwe miejsce. Powinno się to sprowadzać nie do zachowania, gdzie mieszkańcy Bydgoszczy mają wrażenie, że im się nieustanie coś zabiera. Bydgoszcz nikomu nic nie chce zabierać, ale życzy sobie, żeby naszemu miastu coś zabierano. Jeżeli mówimy o Kolejach Dużych Prędkości, to niech ta kolej przebiega przez Bydgoszcz – wyraził pogląd Jasiakiewicz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny remis Zawiszy w przygotowaniach do rundy jesiennej

  W sobotę, w samo południe, rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy V-ligowcami Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Tczew (okręg malborski). Podobnie jak ubiegłotygodniowy sparing ze Spartą Brodnica, mecz ten zakończył się remisem.

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.