Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJasiakiewicz: Bydgoszcz nikomu nic nie chce zabierać

Jasiakiewicz: Bydgoszcz nikomu nic nie chce zabierać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 październik 2018 19:39

Radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz wypomniał na dzisiejszej konferencji prasowej radnym wojewódzkim z Prawa i Sprawiedliwości, głosowania przeciwko interesowi Bydgoszczy, w tym również radnym reprezentującym w sejmiku Bydgoszcz. Była to odpowiedź na narrację wyborczą PiS-u, sugerującą, iż głosowanie na kandydatów Koalicji Obywatelskiej, w tym też Jasiakiewicza, to wspieranie marszałka Piotra Całbeckiego.

Radny Roman Jasiakiewicz ocenił, iż w kończącej się w połowie listopada kadencji, dużo zmieniło się na dobre jeżeli chodzi o pozycję Bydgoszczy w województwie. W tym też podział funduszy unijnych. Jak jednak zaznaczył Jasiakiewicz, to jeszcze nie jest tak, jak bydgoszczanie mają prawo oczekiwać.

 

- Trudno mówić o innym rozdziale środków unijnych, aby było ich więcej dla samych Bydgoszczy, skoro radni Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku wielokrotnie głosowali przeciwko Bydgoszczy. Przeciwko interesom naszego miasta. Klub radnych PiS liczy 7 osób, dokonałem wyciągu pewnych glosowań i to jest dowód na sposób postępowania. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, gdyby radnych Prawa i Sprawiedliwości byłoby więcej, to Miasto Bydgoszcz otrzymałoby pieniędzy mniej – kierował zarzuty pod adresem PiS-u, Roman Jasiakiewicz - Była uchwała z 24 września z 2018 roku w sprawie przyjęcia dotacji Bydgoszczy na dokumentację, na czwarty krąg Opery Nova wraz z parkingiem. Jak głosowali radni PiS: Adam Banaszak – nieobecny, Marek Hilderbrandt – przeciw, Wojciech Jaranowski – przeciw, Michał Krzemkowski – przeciw, Przemysław Przybylski – przeciw, Andrzej Walkowiak – przeciw, Marek Witkowski – obecny, kartę włożył do aparatu, głosu nie oddał. A więc cały klub był przeciwko inwestycji pt. ,,Czwarty krąg Opery Nova”.

 

Dalej Jasiakiewicz przypomniał chociażby głosowanie w sprawie dotacji na bydgoską Katedrę, w którym radny Michał Krzemkowski nie oddał głosu.

 

Jasiakiewicz pytany o to, iż lider listy z której startuje, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, mówienie o marginalizacji Bydgoszczy nazywa mitem, odpowiedział - Moje hasło wyborcze to ,,Zawsze z Bydgoszczą” i ono towarzyszy mi już kilkanaście, jeżeli nie kilka dziesiątków lat, bo Bydgoszcz jest dla mnie najważniejsza. Byłem z Bydgoszczą, jestem z Bydgoszczą i ona w każdej konfiguracji politycznej jest dla mnie najważniejsza.

 

- Powinniśmy wreszcie zrozumieć, że mieszkańcy Bydgoszczy po tych zmianach, które nastąpiły w administracji, mają przy tej dwustołeczności poczucie krzywdy. To ich poczucie krzywdy zamiast być łagodzone mądrymi decyzjami, które powinny się sprowadzać do wizji województwa, strategii województwa, w której Bydgoszcz ma dla siebie właściwe miejsce. Powinno się to sprowadzać nie do zachowania, gdzie mieszkańcy Bydgoszczy mają wrażenie, że im się nieustanie coś zabiera. Bydgoszcz nikomu nic nie chce zabierać, ale życzy sobie, żeby naszemu miastu coś zabierano. Jeżeli mówimy o Kolejach Dużych Prędkości, to niech ta kolej przebiega przez Bydgoszcz – wyraził pogląd Jasiakiewicz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo
 • Udany skok ze spadochronem posła Skuteckiego

  Co ciekawego w polityce słychać? Dobiega końca proces kształtowania list, choć nie trzeba się też aż tak śpieszyć, bo ostateczny termin rejestracji kandydatów minie dopiero 3 września. W ostatnim tygodniu poznaliśmy całą listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, potwierdziły się jedynki komitetach Lewicy i PSL-Kukiz.

Wiadomości z regionu

Śledź nas