Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni jeszcze przed wyborami będą głosowali nad in vitro

Radni jeszcze przed wyborami będą głosowali nad in vitro

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 13 październik 2018 00:38

W środę 17 października odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, dosłownie na pięć dni przed wyborami. Tematem sesji będzie program refundacji in vitro. Sesja została zwołana przez radnych Platformy Obywatelskiej.

Z racji tego, że temat in vitro budzi wśród samorządowców duże emocje szykuje się dość gorąca sesja. Tym bardziej, że będzie to jeden z ostatnich dni kampanii wyborczej.

 

Założenia uchwały zakładają udzielenie w latach 2019-2023 wsparcia 103 parom zabiegu dotacją w wysokości 7 tys. zł, co kosztować powinno przez cały okres trwania programu 2 mln zł.

 

Program refundacji in vitro Rada Miasta przyjęła w ubiegłym roku głosami koalicji PO – SLD Lewica Razem, przy stanowczym sprzeciwie radnych Prawa i Sprawiedliwości. Później błędów formalnych dopatrzył się wojewoda, który uchwałę o refundacji programu in vitro uchylił. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który zgodził się z argumentami wojewody. Będzie to zatem drugie podejście do in vitro w bydgoskim samorządzie.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu