Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSamorząd Województwa dziękuje bydgoskim adwokatom

Samorząd Województwa dziękuje bydgoskim adwokatom

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 październik 2018 23:10

W poniedziałek w siedzibie bydgoskiej adwokatury miała miejsce wyjątkowa uroczystość, w trakcie której medalem z okazji 100 lecia niepodległości wyróżniony został adwokat Jan Junk, nestor bydgoskiego środowiska adwokackiego, uczestnik Powstania Warszawskiego.

Samorząd Wojewódzki w trakcie tego spotkania reprezentował radny Roman Jasiakiewicz – Miałem to szczęście w zespole adwokackim nr 1 rozpoczynać swoją praktykę adwokacką, gdzie pan mecenas naturalnie już był. Był wychowawcą wielu pokoleń adwokatów jako patron. Osoba ogromnie życzliwa, zawsze uśmiechnięta, która się generalnie nigdy nie zmieniła. Jest to również postać, która dotykała z bliska historii jako żołnierz Powstania Warszawskiego.

 

- Przeżyłem szmat historii, 98 lat. Gdy wojna się rozpoczęła miałem 19 lat, czyli byłem już dojrzały. Pamiętam okresy komunizmu, który dziele na trzy części: pierwszy był stalinizm, potem gomułkowszczyzna, a na końcu 3-4 lata paryskiej gierkowszczyzny. Jestem przedstawicielem tej adwokatury, która jedyna w obozie socjalistycznym była samodzielną niezawistną organizacją. Stąd te obrony, gdzie nie tak jak w Czechach i na Węgrzech, tam obrona wyglądała w ten sposób, że się masz przyznać i płakać. U nas zupełnie inaczej to wyglądało. Dlatego dumny jestem, że jestem członkiem tej adwokatury, a szczególnie rady bydgoskiej z panią dziekan – mówił mecenas Jan Junk z dużym wzruszeniem – Że potrafi utrzymać tą naszą tradycję, tą świętość, tą niezawisłość organizacyjną.

 

Jasiakiewicz w imieniu Samorządu Województwa wręczył również podziękowania dla adwokatów, którzy po ubiegłorocznych nawałnicach, udzielali poszkodowanym przez żywioł bezpłatnej pomocy prawnej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny remis Zawiszy w przygotowaniach do rundy jesiennej

  W sobotę, w samo południe, rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy V-ligowcami Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Tczew (okręg malborski). Podobnie jak ubiegłotygodniowy sparing ze Spartą Brodnica, mecz ten zakończył się remisem.

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.