Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSamorząd Województwa dziękuje bydgoskim adwokatom

Samorząd Województwa dziękuje bydgoskim adwokatom

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 październik 2018 23:10

W poniedziałek w siedzibie bydgoskiej adwokatury miała miejsce wyjątkowa uroczystość, w trakcie której medalem z okazji 100 lecia niepodległości wyróżniony został adwokat Jan Junk, nestor bydgoskiego środowiska adwokackiego, uczestnik Powstania Warszawskiego.

Samorząd Wojewódzki w trakcie tego spotkania reprezentował radny Roman Jasiakiewicz – Miałem to szczęście w zespole adwokackim nr 1 rozpoczynać swoją praktykę adwokacką, gdzie pan mecenas naturalnie już był. Był wychowawcą wielu pokoleń adwokatów jako patron. Osoba ogromnie życzliwa, zawsze uśmiechnięta, która się generalnie nigdy nie zmieniła. Jest to również postać, która dotykała z bliska historii jako żołnierz Powstania Warszawskiego.

 

- Przeżyłem szmat historii, 98 lat. Gdy wojna się rozpoczęła miałem 19 lat, czyli byłem już dojrzały. Pamiętam okresy komunizmu, który dziele na trzy części: pierwszy był stalinizm, potem gomułkowszczyzna, a na końcu 3-4 lata paryskiej gierkowszczyzny. Jestem przedstawicielem tej adwokatury, która jedyna w obozie socjalistycznym była samodzielną niezawistną organizacją. Stąd te obrony, gdzie nie tak jak w Czechach i na Węgrzech, tam obrona wyglądała w ten sposób, że się masz przyznać i płakać. U nas zupełnie inaczej to wyglądało. Dlatego dumny jestem, że jestem członkiem tej adwokatury, a szczególnie rady bydgoskiej z panią dziekan – mówił mecenas Jan Junk z dużym wzruszeniem – Że potrafi utrzymać tą naszą tradycję, tą świętość, tą niezawisłość organizacyjną.

 

Jasiakiewicz w imieniu Samorządu Województwa wręczył również podziękowania dla adwokatów, którzy po ubiegłorocznych nawałnicach, udzielali poszkodowanym przez żywioł bezpłatnej pomocy prawnej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Archigeum2017
Kownacki

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.