Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSamorząd Województwa dziękuje bydgoskim adwokatom

Samorząd Województwa dziękuje bydgoskim adwokatom

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 październik 2018 23:10

W poniedziałek w siedzibie bydgoskiej adwokatury miała miejsce wyjątkowa uroczystość, w trakcie której medalem z okazji 100 lecia niepodległości wyróżniony został adwokat Jan Junk, nestor bydgoskiego środowiska adwokackiego, uczestnik Powstania Warszawskiego.

Samorząd Wojewódzki w trakcie tego spotkania reprezentował radny Roman Jasiakiewicz – Miałem to szczęście w zespole adwokackim nr 1 rozpoczynać swoją praktykę adwokacką, gdzie pan mecenas naturalnie już był. Był wychowawcą wielu pokoleń adwokatów jako patron. Osoba ogromnie życzliwa, zawsze uśmiechnięta, która się generalnie nigdy nie zmieniła. Jest to również postać, która dotykała z bliska historii jako żołnierz Powstania Warszawskiego.

 

- Przeżyłem szmat historii, 98 lat. Gdy wojna się rozpoczęła miałem 19 lat, czyli byłem już dojrzały. Pamiętam okresy komunizmu, który dziele na trzy części: pierwszy był stalinizm, potem gomułkowszczyzna, a na końcu 3-4 lata paryskiej gierkowszczyzny. Jestem przedstawicielem tej adwokatury, która jedyna w obozie socjalistycznym była samodzielną niezawistną organizacją. Stąd te obrony, gdzie nie tak jak w Czechach i na Węgrzech, tam obrona wyglądała w ten sposób, że się masz przyznać i płakać. U nas zupełnie inaczej to wyglądało. Dlatego dumny jestem, że jestem członkiem tej adwokatury, a szczególnie rady bydgoskiej z panią dziekan – mówił mecenas Jan Junk z dużym wzruszeniem – Że potrafi utrzymać tą naszą tradycję, tą świętość, tą niezawisłość organizacyjną.

 

Jasiakiewicz w imieniu Samorządu Województwa wręczył również podziękowania dla adwokatów, którzy po ubiegłorocznych nawałnicach, udzielali poszkodowanym przez żywioł bezpłatnej pomocy prawnej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo
 • Udany skok ze spadochronem posła Skuteckiego

  Co ciekawego w polityce słychać? Dobiega końca proces kształtowania list, choć nie trzeba się też aż tak śpieszyć, bo ostateczny termin rejestracji kandydatów minie dopiero 3 września. W ostatnim tygodniu poznaliśmy całą listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, potwierdziły się jedynki komitetach Lewicy i PSL-Kukiz.

Wiadomości z regionu

Śledź nas