Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKto ma szansę reprezentować Bydgoszcz w sejmiku?

Kto ma szansę reprezentować Bydgoszcz w sejmiku?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 październik 2018 00:52

Do Sejmiku Województwa z Bydgoszczy kandyduje 70 kandydatów z 11 komitetów, radnymi zostanie jednak tylko pięć osób. Możemy już dzisiaj jednak z dużym prawdopodobieństwem wskazać wokół jakich nazwisk 21 października będzie się toczyć batalia o sejmik.

 

Jak wynika z badań opinii społecznej o mandaty w Bydgoszczy powalczą trzy komitety: Koalicja Obywatelska, PiS oraz SLD. Z tym, że w przypadku SLD mandat jest nie jest pewny. W tym miejscu możemy już z bardzo dużym prawdopodobieństwem rozdzielić 3 mandaty, które przypadną: Zbigniewowi Ostrowskiemu, Michałowi Krzemkowskiemu i Romanowi Jasiakiewiczowi.

 

Pozostają zatem jeszcze do obsadzenia dwa mandaty. Nie wiemy dzisiaj jaki będzie dokładny podział mandatów na komitety, możliwe są jednak trzy scenariusze:

1. Koalicja Obywatelska i PiS biorą po dwa mandaty, natomiast SLD jeden
2. SLD nie bierze udziału w podziale i wygrywa Koalicja Obywatelska
3. SLD nie bierze udziału w podziale i wygrywa PiS

 

Mając na uwadze te scenariusze oraz analizując to jaką kampanie prowadzą w Bydgoszczy kandydaci, jaką mają pozycje na liście, można wskazać kilka nazwisk, wokół których toczyć będzie się bój o pozostałe mandaty. Jeżeli SLD uzyska mandat, to najprawdopodobniej będzie to Jan Szopiński. W PiS o mandat walczą przede wszystkim: Anna Jędryka, Paulina Wenderlich oraz Konstanty Dombrowicz. W przypadku trzech mandatów PO, do sejmiku szansę wejść mają: Michał Grzybowski lub Łukasz Krupa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny remis Zawiszy w przygotowaniach do rundy jesiennej

  W sobotę, w samo południe, rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy V-ligowcami Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Tczew (okręg malborski). Podobnie jak ubiegłotygodniowy sparing ze Spartą Brodnica, mecz ten zakończył się remisem.

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.