Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKto ma szansę reprezentować Bydgoszcz w sejmiku?

Kto ma szansę reprezentować Bydgoszcz w sejmiku?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 październik 2018 00:52

Do Sejmiku Województwa z Bydgoszczy kandyduje 70 kandydatów z 11 komitetów, radnymi zostanie jednak tylko pięć osób. Możemy już dzisiaj jednak z dużym prawdopodobieństwem wskazać wokół jakich nazwisk 21 października będzie się toczyć batalia o sejmik.

 

Jak wynika z badań opinii społecznej o mandaty w Bydgoszczy powalczą trzy komitety: Koalicja Obywatelska, PiS oraz SLD. Z tym, że w przypadku SLD mandat jest nie jest pewny. W tym miejscu możemy już z bardzo dużym prawdopodobieństwem rozdzielić 3 mandaty, które przypadną: Zbigniewowi Ostrowskiemu, Michałowi Krzemkowskiemu i Romanowi Jasiakiewiczowi.

 

Pozostają zatem jeszcze do obsadzenia dwa mandaty. Nie wiemy dzisiaj jaki będzie dokładny podział mandatów na komitety, możliwe są jednak trzy scenariusze:

1. Koalicja Obywatelska i PiS biorą po dwa mandaty, natomiast SLD jeden
2. SLD nie bierze udziału w podziale i wygrywa Koalicja Obywatelska
3. SLD nie bierze udziału w podziale i wygrywa PiS

 

Mając na uwadze te scenariusze oraz analizując to jaką kampanie prowadzą w Bydgoszczy kandydaci, jaką mają pozycje na liście, można wskazać kilka nazwisk, wokół których toczyć będzie się bój o pozostałe mandaty. Jeżeli SLD uzyska mandat, to najprawdopodobniej będzie to Jan Szopiński. W PiS o mandat walczą przede wszystkim: Anna Jędryka, Paulina Wenderlich oraz Konstanty Dombrowicz. W przypadku trzech mandatów PO, do sejmiku szansę wejść mają: Michał Grzybowski lub Łukasz Krupa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.