Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKto ma szansę reprezentować Bydgoszcz w sejmiku?

Kto ma szansę reprezentować Bydgoszcz w sejmiku?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 październik 2018 00:52

Do Sejmiku Województwa z Bydgoszczy kandyduje 70 kandydatów z 11 komitetów, radnymi zostanie jednak tylko pięć osób. Możemy już dzisiaj jednak z dużym prawdopodobieństwem wskazać wokół jakich nazwisk 21 października będzie się toczyć batalia o sejmik.

 

Jak wynika z badań opinii społecznej o mandaty w Bydgoszczy powalczą trzy komitety: Koalicja Obywatelska, PiS oraz SLD. Z tym, że w przypadku SLD mandat jest nie jest pewny. W tym miejscu możemy już z bardzo dużym prawdopodobieństwem rozdzielić 3 mandaty, które przypadną: Zbigniewowi Ostrowskiemu, Michałowi Krzemkowskiemu i Romanowi Jasiakiewiczowi.

 

Pozostają zatem jeszcze do obsadzenia dwa mandaty. Nie wiemy dzisiaj jaki będzie dokładny podział mandatów na komitety, możliwe są jednak trzy scenariusze:

1. Koalicja Obywatelska i PiS biorą po dwa mandaty, natomiast SLD jeden
2. SLD nie bierze udziału w podziale i wygrywa Koalicja Obywatelska
3. SLD nie bierze udziału w podziale i wygrywa PiS

 

Mając na uwadze te scenariusze oraz analizując to jaką kampanie prowadzą w Bydgoszczy kandydaci, jaką mają pozycje na liście, można wskazać kilka nazwisk, wokół których toczyć będzie się bój o pozostałe mandaty. Jeżeli SLD uzyska mandat, to najprawdopodobniej będzie to Jan Szopiński. W PiS o mandat walczą przede wszystkim: Anna Jędryka, Paulina Wenderlich oraz Konstanty Dombrowicz. W przypadku trzech mandatów PO, do sejmiku szansę wejść mają: Michał Grzybowski lub Łukasz Krupa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

  • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

    Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.