Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchetyna w Bydgoszczy: Obronimy samorządy przed PiS-em

Schetyna w Bydgoszczy: Obronimy samorządy przed PiS-em

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 październik 2018 20:01

Trwająca samorządowa kampania wyborcza bogata jest w konwencje wyborcze, w sobotę w Fordonie odbyła się Wojewódzka Konwencja Koalicji Obywatelskiej z udziałem liderów – Grzegorza Schetyny, Katarzyny Lubnauer oraz Barbary Nowackiej, a także popieranego przez nich na urząd prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

- Bydgoszcz bardzo się zmieniła. To trudno wam mieszkańcom tak zauważyć, bo jesteście tutaj na co dzień, jeżeli ktoś jest tutaj co kilka miesięcy, kilka lat, to naprawdę widać wielką zmianę i za każdym razem to mówię – mówił Grzegorz Schetyna w centrum konferencyjnym Parku Aktywnej Rehabilitacji i Chorych przy Centrum Onkologii - Patrząc na tę Bydgoszcz, na tę szansę wykorzystywaną przez mieszkańców i przez samorząd mówimy sobie dlaczego te wybory samorządowe są ważne. Chcemy obronić samorząd przed PiS-em, przed Kaczyńskim, przed tą ekipą która tak bardzo zajęła się łupieniem Polski, spółek skarbu państwa i instytucji. Dlatego chcemy obronić samorządy.

 

Lider Platformy Obywatelskiej zadeklarował również przywrócenie zmniejszonych emerytur funkcjonariuszom służb mundurowych z okresu PRL - Te słowa tutaj w Bydgoszczy powinny wybrzmieć, to jest kwestia emerytur służb mundurowych, to jest ta ustawa z 2016 roku, która odebrała emerytury tym, którzy zweryfikowani pozytywnie w 1990 roku, pracując dla Rzeczpospolitej, licząc na uczciwe docenienie przez państwo, dzisiaj są okradzeni z pieniędzmi. Chce to wyraźnie powiedzieć w Bydgoszczy, gdzie wiele osób mieszkających to dotknęło. Przywrócimy te emerytury.

 

 

- Nie ma chyba lepszy miast w Polsce, żeby rozmawiać o Europie i Europejczykach niż Bydgoszcz. Bydgoszcz jest otwartym europejskim miastem, Bydgoszcz zawsze odgrywała pierwszorzędne znaczenie na mapie kulturalnej i technologicznej Europy – mówiła przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer - Bydgoszcz to książkowy przykład wykorzystania funduszy europejskich.

 

Podobnie jak Schetyna, Lubnauer wskazywała na zagrożenie dla samorządności - Niestety samorządność w Polsce jest zagrożona przez autorytarne próby ze strony centrali z Nowogrodzkiej. Oni nie cenią samorządności, chcą kierować każdą gminą z Nowogrodzkiej. No przepraszam, w Bydgoszczy to prawdopodobniej kandydat PiS-u na prezydenta, będzie zbierał rozkazy nie tylko od Kaczyńskiego, ale też od Rydzyka. Ale obronimy samorządność.

 

Dużo uwagi szefowa Nowoczesnej poświęciła również gorszej współpracy polskiego rządu z Unią Europejską.

 

- To jest sukces nie mój, to jest sukces bydgoszczan, bo za każdym działaniem jest działanie wielu ludzi, wielu środowisk. Jest wiele oczekiwań, a prezydent ma je tylko wspierać, wykorzystywać każdą szansę i taka jest rola samorządu – odniósł się do przedmówców, prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

 

 

Wystąpienie prezydenta Bydgoszczy opierało się wokół jego hasła wyborczego ,,Tylko Konkrety” - Po to hasło, aby każdy pójdzie do urny zwrócił uwagę na to co dany kandydat osiągnął, a jeżeli jest osobą publiczną, co obiecywał. Rozliczmy tych co w naszym imieniu ten mandat spełnili. Półtora miesiąca temu pokazałem swoje materiały wyborcze sprzed 4 i 8 lat. Pokazałem i rozliczyłem się z każdego działania, bo uważam że taka powinna być rola każdego zwracającego się do mieszkańców o kolejne wsparcie. To powinien być standard w całym kraju. Na wyborach, są także tacy, którzy swoje stare materiały chowają.

 

Sztabowcy Bruskiego niespełnienie obietnic z kampanii wyborczej w 2015 roku oraz chowanie materiałów wyborczych zarzucają kandydatowi PiS, posłowi, Tomaszowi Latosowi.

 

- W Bydgoszczy dalej będziemy stawiać na trzy filary: na gospodarkę, na obywatelskość i Unię Europejską – zapowiedział prezydent Rafał Bruski - Bank Światowy uznał Bydgoszcz za najlepsze miejsce do lokowania biznesu, gdzie najszybciej załatwia się procedury. Powstało mnóstwo miejsc pracy, proszę sobie wyobrazić, że tych rąk do pracy brakuje – było 9% bezrobocia, teraz jest 3%, ponad 30 tys. osób codziennie dojeżdża do pracy w Bydgoszczy, po to aby mieć pracę, aby dzięki temu gospodarka bydgoska i naszego regionu się rozwijała.

 

W niedzielę konwencję organizuje obywatelski komitet Czas Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu