Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo się stało z tematem budowy obwodnicy Białych Błot?

Co się stało z tematem budowy obwodnicy Białych Błot?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 październik 2018 20:58

W bieżącym roku miało rozpocząć się opracowywanie studium STEŚ dla budowy obwodnicy Białych Błot. Dokumentu mającego na celu pomóc wybrać najbardziej optymalny wariant przebiegu obwodnicy oraz pozwolić na realizowanie w kolejnych latach prac budowlanych. Środki na STEŚ w budżetach zabezpieczono, ale póki co nie ma przetargu.

STEŚ miało zostać opracowane w ramach porozumienia samorządów: Białych Błot, powiaty bydgoskiego, Miasta Bydgoszczy oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wszystkie samorządy w budżetach na rok 2018 zabezpieczyły środki, najdłużej czekać trzeba było na samorząd Białych Błot, który jest liderem tego porozumienia.

 

Też na Białych Błotach, jako liderze spoczywa obowiązek przygotowania przetargu. Mamy już październik a przetargu nie ma, stąd też wydaje się wręcz niemożliwe, aby zabezpieczone na to zadanie pieniądze w tym roku wykorzystać. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że z powodu budzących kontrowersji, jedna z lansowanych koncepcji zakłada przebieg blisko domów mieszkalnych, przeciwko czemu protestowali mieszkańcy, pełniący obowiązki wójta Jan Jaworski gra na przeczekanie sprawy. Za trzy tygodnie mamy wybory, w których Jaworski nie startuje na wójta, stąd też z tym problemem będzie musiał się zmierzyć nowy włodarz gminy. Po wyborach może z kolei zapaść decyzja o odstąpieniu od inwestycji.

 

Jak dowidzieliśmy się od zastępcy prezydenta Bydgoszczy Mirosława Kozłowicza, bydgoscy drogowcy sugerują natomiast, aby w przetargu na STEŚ nie zamykać drogi do budowy wielopoziomowych skrzyżowań na ulicy Szubińskie. Żeby możliwe były rozwiązania tunelowe, dla poszczególnych skrzyżowań.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu