Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzakanowski rezygnuje z pełnomocnictwa

Dzakanowski rezygnuje z pełnomocnictwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 wrzesień 2018 16:48

Wczoraj (czwartek, 27 września) radny Bogdan Dzakanowski odebrał od sekretarza miasta pełnomocnictwo na wypracowanie zgodnego z prawem kompromisu z właścicielem tartaku, którego działalność gospodarcza uniemożliwia ukończenie budowy Iai etapu Trasy Uniwersyteckiej. Dzisiaj radny wydał oświadczenie, w którym rezygnuje z udzielonego mu pełnomocnictwa.

 

Propozycje udzielenia randemu pełnomocnictwa prezydent Rafał Bruski złożył na środowej sesji Rady Miasta. Zdaniem prezydenta nie ma bowiem prawnej możliwości, aby przekazać dodatkowe odszkodowanie za przejęcie działek przy ulicy Ujejskiego pod inwestycje drogową.

 

Radny Bogdan Dzakanowski dzisiaj oświadczył, iż odebrane dzień wcześniej pełnomocnictwo, w opinii prawników z którymi rozmawiał jest nieważne. Argumentuje to tym, iż jako radny, czyli członek organu władzy uchwałodawczej, nie może reprezentować prawnie władzy wykonawczej jaką jest prezydent. Dzakanowski za trwający spór Miasta Bydgoszczy z właścicielem tartaku obwinia prezydenta Bruskiego, stąd też nie zamierza mu pomagać w rozwiązaniu tego problemu przed wyborami, bowiem jak ośwoadczył, pomógłby mu tylko w walce o trzecią kadencję. 

 

- Nie mogę być pełnomocnikiem osoby, do której nie mam zaufania - komunikuje radny Dzakanowski.

 

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

 • Ministerstwo: Istnieje duża szansa na powodzenie partnerstwa publiczno-prywatnego na drogach wojewódzkich

  Gdy mowa o budowie dróg w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w naszym województwie mówi się głównie o budowie drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. W ramach PPP chce jednak budować również Samorząd Województwa drogi wojewódzkie. Jeżeli się to uda, to będzie to przedsięwzięcie pionierskie, bowiem w Polsce nie zbudowano jeszcze ani kilometra dróg wojewódzkich w tej formule.

  Etykiety: drogi wojewódzkie

Wiadomości z regionu