Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzakanowski rezygnuje z pełnomocnictwa

Dzakanowski rezygnuje z pełnomocnictwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 wrzesień 2018 16:48

Wczoraj (czwartek, 27 września) radny Bogdan Dzakanowski odebrał od sekretarza miasta pełnomocnictwo na wypracowanie zgodnego z prawem kompromisu z właścicielem tartaku, którego działalność gospodarcza uniemożliwia ukończenie budowy Iai etapu Trasy Uniwersyteckiej. Dzisiaj radny wydał oświadczenie, w którym rezygnuje z udzielonego mu pełnomocnictwa.

 

Propozycje udzielenia randemu pełnomocnictwa prezydent Rafał Bruski złożył na środowej sesji Rady Miasta. Zdaniem prezydenta nie ma bowiem prawnej możliwości, aby przekazać dodatkowe odszkodowanie za przejęcie działek przy ulicy Ujejskiego pod inwestycje drogową.

 

Radny Bogdan Dzakanowski dzisiaj oświadczył, iż odebrane dzień wcześniej pełnomocnictwo, w opinii prawników z którymi rozmawiał jest nieważne. Argumentuje to tym, iż jako radny, czyli członek organu władzy uchwałodawczej, nie może reprezentować prawnie władzy wykonawczej jaką jest prezydent. Dzakanowski za trwający spór Miasta Bydgoszczy z właścicielem tartaku obwinia prezydenta Bruskiego, stąd też nie zamierza mu pomagać w rozwiązaniu tego problemu przed wyborami, bowiem jak ośwoadczył, pomógłby mu tylko w walce o trzecią kadencję. 

 

- Nie mogę być pełnomocnikiem osoby, do której nie mam zaufania - komunikuje radny Dzakanowski.

 

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas