Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister Zdrowia gościem szpitala im. Biziela

Minister Zdrowia gościem szpitala im. Biziela

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 wrzesień 2018 17:43

W piątek miało miejsce otwarcie wyremontowanej Kliniki Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy. Gościem specjalnym uroczystości był minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jego wizyta nad Brdą wiązała się również ze wsparciem udzielonym przez ministerstwo innym regionalnym lecznicom.

 

- Marzenia się spełniają – mówił prof. Władysław Sinkiewicz, któremu zawdzięcza się rozwój bydgoskiej kardiologii – Bardzo się cieszę, że mogą się one spełnić w obecności pana ministra, władz naszej uczelni.

 

Wcześniej prof. Sinkiewicz przedstawił ministrowi historię kardiologii przy szpitalu im. Biziela. Z kolei minister Łukasz Szumowski bardzo podkreślał jak ważny dla bydgoskiej kardiologii jest zespół, który od wielu lat budował klinikę przy szpitalu Biziela – Jak nie ma zespołu ludzi, którzy się lubią, dobrej atmosfery która sprawia, że chcą przychodzić do pracy to nic się nie uda. Z drugiej jednak strony jak jest fajny zespół, ludzie się lubią, muszą mieć gdzie przychodzić. Ta klinika aż kusi, żeby przychodzić do niej do pracy – mówił o zakończonej inwestycji minister zdrowia.

 

- Tak naprawdę podziękowania należą się posłowi Latosowi, który jak państwo widzicie, mamy jeden bardzo długi program wieloletni dla Bydgoszczy. On się zaczął w Juraszu, pan minister Religa go podpisał, teraz jest druga część tego samego dużego planu, wieloletniego, tutaj w szpitalu Biziela. Strategia zrównoważonego rozwoju Bydgoszczy ma miejsce, aby te plany długoletnie nie odstawały od siebie. Żeby to była taka kontynuacja, żeby oba te szpitale rosły w siłę, bo to jest ogromna wartość dla pacjentów przede wszystkim oczywiście – gratulował parlamentarzyście, minister Szumowski.

 

- Serce rośnie i chce się działać, kiedy ma się tak wspaniałych ludzi jacy są w obu szpitalach uniwersyteckich. To jest prawdziwa przyjemność zrobić coś, co tak naprawdę leży w roli polityki, żeby wspierać to co ważne i potrzebne – powiedział poseł Tomasz Latos.

 

Przy okazji wizyty w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 minister Szumowski podpisał umowy z regionalnymi szpitalami na rozwój oddziałów SOR. Wsparcie w wysokości około 400 tys. zł otrzymał drugi bydgoski szpital uniwersytecki im. Jurasza oraz szpitale w Inowrocławiu i Żninie. Minister podpisał również umowę z Wyższą Szkołą Gospodarki na ok. 1,8 mln zł, na wsparcie programu stypendialnego dla studentek pielęgniarstwa. Zawodu o widocznej dużej deficytowości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

 • Kenijska biegaczka o krok od rekordu świata

  Niewiele brakowało, aby 4 września Faith Kipyegon, 26-letnia reprezentantka Kenii pobiła na zawodach w Brukseli rekord świata w biegu na 1000 metrów. Warto o niej wspomnieć, bowiem w 2010 roku jako 16-latka triumfowała na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych, które zorganizowano w podbydgoskim Myślęinku. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że o tym fakcie pamiętają portale piszące o lekkiej atletyce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu