Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProgram radnego Dzakanowskiego, czyli program PiS-u

Program radnego Dzakanowskiego, czyli program PiS-u

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 wrzesień 2018 17:49

Po słynnej akcji z wezwaniem do ratusza policji w celu zbadania trzeźwości prezydenta i przewodniczącego Rady, wydawało się, że radny Bogdan Dzakanowski znajdzie się na dłuższy czas na marginesie bydgoskiej polityki. Doświadczony polityk ma dużą szansę stać się czarnym koniem tej kampanii wyborczej, zważając na to, iż kandydat na prezydenta Tomasz Latos tak naprawdę realizuje jego program.

W ubiegłym tygodniu, przed wejściem na halę targową, radny Bogdan Dzakanowski wydał oświadczenie, w którym poinformował, że nie będzie ,,jednak” ubiegał się o fotel prezydenta Bydgoszczy i swoje całe poparcie przekazuje kandydatowi Tomaszowi Latosowi, a on skromnie godzi się być tylko skromnym kandydatem z listy PiS-u na radnego. Trzeba Dzakanowskiemu przyznać doskonały zmysł w budowaniu własnego wizerunku, gdy praktycznie nie miał on żadnego wyjścia, gdyż nie mają zarejestrowanego nawet własnego komitetu, gdyby nie został kandydatem PiS na radnego, to pozostałoby mu proszenie się o miejsce w Czasie Bydgoszczy lub Kukiz15. Wizerunkowo Dzakanowski rozegrał to jednak pod siebie doskonale, bowiem w części środowisk skupiających elektorat Prawa i Sprawiedliwości urósł na jednego z ważniejszych polityków bydgoskiej prawicy.

 

Myśl Dzakanowska dominuje również program Latosa. Na niedzielnej konwencji jako pierwszy postulat Latos przedstawił drogi osiedlowe, czyli konik radnego Dzakanowskiego, w oparciu o który w 2014 roku opierała się kampania prezydencka Konstantego Dombrowicza. Wtedy jednak drogi osiedlowe specjalnie bydgoszczan nie poruszyły i Dombrowicz nie podjął nawet walki z Bruskim.

 

Dwa dni później poseł Latos zaproponował darmowe przejazdy komunikacją miejską dla licealistów i być może studentów. Propozycja nie jest oryginalna, bowiem już na styczniowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy poprawkę w tym kierunku zgłosił radny Dzakanowski. Propozycja upadła jednak w głosowaniu, przy poparciu tylko części radnych PiS-u. Pozostali rajcy, w tym szef klubu nie przekonali się do tej wizji Dzakanowskiego.

 

W programie Latosa mamy również propozycje budowy Aquaparku, w 2010 sztandarowego projektu Dombrowicza i Dzakanowskiego, czy rozbudowa Torbydu. Tylko czy PiS biorąc te wizje od radnego niezależnego, zbadał na ile są to dla bydgoszczan ważne kwestie. Jeżeli będzie to bowiem podobny niewypał jak w 2014 z drogami osiedlowymi, to prawica wręcz pomaga PO – SLD utrzymanie władzy nad Bydgoszczą przez kolejne 5 lat.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu