Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProgram radnego Dzakanowskiego, czyli program PiS-u

Program radnego Dzakanowskiego, czyli program PiS-u

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 wrzesień 2018 17:49

Po słynnej akcji z wezwaniem do ratusza policji w celu zbadania trzeźwości prezydenta i przewodniczącego Rady, wydawało się, że radny Bogdan Dzakanowski znajdzie się na dłuższy czas na marginesie bydgoskiej polityki. Doświadczony polityk ma dużą szansę stać się czarnym koniem tej kampanii wyborczej, zważając na to, iż kandydat na prezydenta Tomasz Latos tak naprawdę realizuje jego program.

W ubiegłym tygodniu, przed wejściem na halę targową, radny Bogdan Dzakanowski wydał oświadczenie, w którym poinformował, że nie będzie ,,jednak” ubiegał się o fotel prezydenta Bydgoszczy i swoje całe poparcie przekazuje kandydatowi Tomaszowi Latosowi, a on skromnie godzi się być tylko skromnym kandydatem z listy PiS-u na radnego. Trzeba Dzakanowskiemu przyznać doskonały zmysł w budowaniu własnego wizerunku, gdy praktycznie nie miał on żadnego wyjścia, gdyż nie mają zarejestrowanego nawet własnego komitetu, gdyby nie został kandydatem PiS na radnego, to pozostałoby mu proszenie się o miejsce w Czasie Bydgoszczy lub Kukiz15. Wizerunkowo Dzakanowski rozegrał to jednak pod siebie doskonale, bowiem w części środowisk skupiających elektorat Prawa i Sprawiedliwości urósł na jednego z ważniejszych polityków bydgoskiej prawicy.

 

Myśl Dzakanowska dominuje również program Latosa. Na niedzielnej konwencji jako pierwszy postulat Latos przedstawił drogi osiedlowe, czyli konik radnego Dzakanowskiego, w oparciu o który w 2014 roku opierała się kampania prezydencka Konstantego Dombrowicza. Wtedy jednak drogi osiedlowe specjalnie bydgoszczan nie poruszyły i Dombrowicz nie podjął nawet walki z Bruskim.

 

Dwa dni później poseł Latos zaproponował darmowe przejazdy komunikacją miejską dla licealistów i być może studentów. Propozycja nie jest oryginalna, bowiem już na styczniowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy poprawkę w tym kierunku zgłosił radny Dzakanowski. Propozycja upadła jednak w głosowaniu, przy poparciu tylko części radnych PiS-u. Pozostali rajcy, w tym szef klubu nie przekonali się do tej wizji Dzakanowskiego.

 

W programie Latosa mamy również propozycje budowy Aquaparku, w 2010 sztandarowego projektu Dombrowicza i Dzakanowskiego, czy rozbudowa Torbydu. Tylko czy PiS biorąc te wizje od radnego niezależnego, zbadał na ile są to dla bydgoszczan ważne kwestie. Jeżeli będzie to bowiem podobny niewypał jak w 2014 z drogami osiedlowymi, to prawica wręcz pomaga PO – SLD utrzymanie władzy nad Bydgoszczą przez kolejne 5 lat.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu