Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro Europejski Dzień Bez Samochodu

Jutro Europejski Dzień Bez Samochodu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 wrzesień 2018 00:02

Tego dnia kierowcy będą mogli bezpłatnie podróżować bydgoską komunikacją miejską, wystarczy mieć tylko przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu, zamiast biletu. Centrum bydgoskich obchodów będzie natomiast ulica Długa, gdzie w godzinach 10:00-14:00 przygotowanych będzie szereg atrakcji.

Zajmujące się propagowaniem transportu zbiorowego oraz optymalizacji przestrzenni miejskiej pod kątem pieszych organizacje społeczne wraz kupcami oraz Urzędem Miasta organizują piknik, którego celem będzie promowanie ekologicznego transportu. Swoje atrakcje przygotowuje z tej okazji m.in. Muzeum Mydła i Historii Brudu. Przygotowana będzie również leżakowa strefa wypoczynkowa. Na Długiej pojawi się również zabytkowy tabor.

 

W zabytkowym autobusie od godziny 13:30 odbywać będzie się nawiązująca do tematyki dnia debata ,,o strefach czystego transportu” z udziałem:

– Mirosław Kozłowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy ds. drogowych

– prof. Jacek Wesołowski, Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej

– prof. Dariusz Markowski, Przewodniczący Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy

– przedstawiciele Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego i inni


Tego dnia warto na Długiej pojawić się rowerem, oprócz policyjnej akcji znakowania rowerów, będzie szansa otrzymać również ciekawe upominki.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu