Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJak wygenerować w centrum korek?

Jak wygenerować w centrum korek?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 wrzesień 2018 07:13

We wtorek na dłuższe stanie w korku trzeba było się przygotować jadąc Wałami Jagiellońskimi od strony placu Poznańskiego, z kolei w ubiegłym tygodniu z problemami jechało się w przeciwnym kierunku. Jak się okazuje wystarczy niewiele, aby uprzykrzyć życie kierowcom i pasażerom komunikacji miejskiej.

Na Wałach Jagielloński trwa obecnie budowa buspasów. Główne prace toczą się jednak na dotychczasowym pasie zieleni, skąd też na jezdni nie ma trwałych utrudnień. We wtorek wystarczyło jednak zajęcie na potrzeby prac remontowych zaledwie kilku metrów zewnętrznego pasa, aby zakorkować prawie całe Wały Jagiellońskie. Wszystko dlatego, że działo się to akurat przy światłach, co znacznie zmniejszyło w tym miejscu przepustowość.

 

Zapewne to nie koniec prac w tym miejscu, dlatego warto się zastanowić, czy dobrym rozwiązaniem nie byłoby tymczasowe wyłączenie sygnalizacji świetlnej, wówczas ruch odbywać będzie się sprawniej. Fazy sygnalizacji nie zostały bowiem zaprogramowane z myślą, że jeden pas będzie częściowo wyłączony.

 

Wyłączenie świateł mogłoby wywołać mały dyskomfort wśród pieszych. Jak pokazuje jednak przykład wyłączenia sygnalizacji na rondzie Grunwaldzkim, takie posunięcie pozwala znaczącą zminimalizować uciążliwość płynącą z tytułu prac drogowych.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu