Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDługa prezentuje się pięknie gdy tętni na niej życie

Długa prezentuje się pięknie gdy tętni na niej życie

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 wrzesień 2018 20:39
Długa prezentuje się pięknie gdy tętni na niej życie Fot: Bogusław Białas

To pragnienie mogliśmy zobaczyć w sobotę podczas Święta Ulicy Długiej, w czasach lokacji Bydgoszczy przez króla Kazimierza III Wielkiego najważniejszego traktu. W sobotę nie brakowało muzycznych i kulinarnych atrakcji, można było kupić również antyki.

Punktem kulminacyjnym było oczywiście odsłonięcie kolejnych Bydgoskich Autografów. W tym roku uhonorowano kompozytora Krzysztofa Herdzina, wykładowcę Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który miał okazję współpracować z wieloma gwiazdami polskiej sceny. Wybitnego chirurga prof. Arkadiusza Jawienia, pracownika bydgoskiego szpitala Jurasza, pioniera nowoczesnych metod leczenia w naszym regionie. Wyróżniono również prof. Józefa Szala, doktora Honoris Causa UTP, od 1987 roku posiadającego tytuł nadzwyczajnego profesora za wybitne zasługi. Są to zatem osoby, które swoimi osiągnięciami budują markę Bydgoszczy na zewnątrz.

 

- Są to osoby wybitne. Muzyk, medyk, inżynier, jak się tak zastanowimy, to są dziedziny będące również markami naszego miasta – wspomniał prezydent Rafał Bruski.

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

 

Bydgoskie Autografy towarzyszą Świętu Ulicy Długiej już od wielu lat. W tym roku w większym stopniu zaangażowali się w wydarzenie kupcy, przez co udało się zbudować na kilka godzin wyjątkowy klimat deptaku. Pojawiły się nawet głosy, czy takiego charakteru Długa nie powinna mieć na co dzień.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu