Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDługa prezentuje się pięknie gdy tętni na niej życie

Długa prezentuje się pięknie gdy tętni na niej życie

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 wrzesień 2018 20:39
Długa prezentuje się pięknie gdy tętni na niej życie Fot: Bogusław Białas

To pragnienie mogliśmy zobaczyć w sobotę podczas Święta Ulicy Długiej, w czasach lokacji Bydgoszczy przez króla Kazimierza III Wielkiego najważniejszego traktu. W sobotę nie brakowało muzycznych i kulinarnych atrakcji, można było kupić również antyki.

Punktem kulminacyjnym było oczywiście odsłonięcie kolejnych Bydgoskich Autografów. W tym roku uhonorowano kompozytora Krzysztofa Herdzina, wykładowcę Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który miał okazję współpracować z wieloma gwiazdami polskiej sceny. Wybitnego chirurga prof. Arkadiusza Jawienia, pracownika bydgoskiego szpitala Jurasza, pioniera nowoczesnych metod leczenia w naszym regionie. Wyróżniono również prof. Józefa Szala, doktora Honoris Causa UTP, od 1987 roku posiadającego tytuł nadzwyczajnego profesora za wybitne zasługi. Są to zatem osoby, które swoimi osiągnięciami budują markę Bydgoszczy na zewnątrz.

 

- Są to osoby wybitne. Muzyk, medyk, inżynier, jak się tak zastanowimy, to są dziedziny będące również markami naszego miasta – wspomniał prezydent Rafał Bruski.

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

 

Bydgoskie Autografy towarzyszą Świętu Ulicy Długiej już od wielu lat. W tym roku w większym stopniu zaangażowali się w wydarzenie kupcy, przez co udało się zbudować na kilka godzin wyjątkowy klimat deptaku. Pojawiły się nawet głosy, czy takiego charakteru Długa nie powinna mieć na co dzień.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu