Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW sierpniu bydgoskie lotnisko odnotowało ponad 43% wzrostu

W sierpniu bydgoskie lotnisko odnotowało ponad 43% wzrostu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 wrzesień 2018 00:43
W sierpniu bydgoskie lotnisko odnotowało ponad 43% wzrostu Fot: Bartosz Bieliński

Dobra passa Portu Lotniczego Bydgoszcz trwa, sierpień był kolejnym miesiącem odnotowanej dynamiki dodatniej jeżeli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów. Blisko 48 tys. obsłużonych podróżnych, to również najlepszy wynik w całej historii lotniska.

Do tej pory w 2018 roku z usług bydgoskiego lotniska skorzystało ponad 280 tys. pasażerów, co daje realne szansę do przekroczenia w tym roku magicznej liczby 400 tys. W stosunku do sierpnia 2017 roku odnotowano wzrost o ponad 14,5 tys. pasażerów.

 

- Odnotowywane od kilku miesięcy wzrosty to efekt długofalowego planowania i budowania oferty, ale przede wszystkim zasługa pasażerów wybierających nasz port, jako miejsce początku podróży. - mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. – Odnotowujemy wzrost frekwencji zarówno na codziennych lotach Lufthansy do Frankfurtu czy Ryanair na Wyspy Brytyjskie. Dużym zainteresowaniem cieszy się oferta lotów wakacyjnych, które odbywać się będą do końca września, ale warto wspomnieć, że w sprzedaży pojawiły się już pierwsze pakiety na lato 2019.


W sierpniu z bydgoskiego lotniska zaczęły też latać samoloty PLL LOT do Kijowa. To drugie połączenie z Bydgoszczy na Ukrainę, po uruchomionych rok temu lotach do Lwowa. Potencjał kierunku Ukraińskiego jest na tyle duży, że od końca października loty do Kijowa rozpocznie również Ryanair.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19
  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP

Wiadomości z regionu