Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrywatny kapitał może ruszyć lotnicze cargo

Prywatny kapitał może ruszyć lotnicze cargo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 wrzesień 2018 00:46
Prywatny kapitał może ruszyć lotnicze cargo Wizualizacja rozwoju Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Waimea Holding S.A. rozpoczyna kolejne inwestycje w przestrzeń magazynową na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Dalszy dynamiczny rozwój tego podmiotu w Bydgoszczy być może doprowadzi do zaangażowania się inwestora w rozwój bydgoskiego lotniska. Waimea obsługuje już terminale cargo przy portach w Rzeszowie i Szczecinie.

Na początku tygodnia prezes Waimea Holding S.A. Andrzej Rosiński odebrał od prezydenta Rafała Bruskiego pozwolenie na budowę II etapu Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Na działce o powierzchni 19 hektarów realizowana jest budowa kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Jedno z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy zajmie powierzchnię zabudowy 93 258 m kw. Docelowo powstanie łącznie 6 hal dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu.

 

Waiema jest również operatorem dwóch lotniczych terminali cargo w Polsce: Rzeszów-Jasionka i Szczecin-Goleniów. Prezydent Rafał Bruski na spotkaniu z mediami zdradził, że nie można wykluczać, że również Waimea zdecyduje się zainwestować w terminal cargo przy Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Obecnie o potrzebie utworzenia terminalu cargo przy bydgoskim lotnisku pisze się jedynie w dokumentach strategicznych, bez wskazania konkretnego okresu realizacji, ale być może rozwój branży magazynowej w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, wymusi szybszą realizację tego przedsięwzięcia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu