Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrywatny kapitał może ruszyć lotnicze cargo

Prywatny kapitał może ruszyć lotnicze cargo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 wrzesień 2018 00:46
Prywatny kapitał może ruszyć lotnicze cargo Wizualizacja rozwoju Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Waimea Holding S.A. rozpoczyna kolejne inwestycje w przestrzeń magazynową na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Dalszy dynamiczny rozwój tego podmiotu w Bydgoszczy być może doprowadzi do zaangażowania się inwestora w rozwój bydgoskiego lotniska. Waimea obsługuje już terminale cargo przy portach w Rzeszowie i Szczecinie.

Na początku tygodnia prezes Waimea Holding S.A. Andrzej Rosiński odebrał od prezydenta Rafała Bruskiego pozwolenie na budowę II etapu Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Na działce o powierzchni 19 hektarów realizowana jest budowa kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Jedno z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy zajmie powierzchnię zabudowy 93 258 m kw. Docelowo powstanie łącznie 6 hal dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu.

 

Waiema jest również operatorem dwóch lotniczych terminali cargo w Polsce: Rzeszów-Jasionka i Szczecin-Goleniów. Prezydent Rafał Bruski na spotkaniu z mediami zdradził, że nie można wykluczać, że również Waimea zdecyduje się zainwestować w terminal cargo przy Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Obecnie o potrzebie utworzenia terminalu cargo przy bydgoskim lotnisku pisze się jedynie w dokumentach strategicznych, bez wskazania konkretnego okresu realizacji, ale być może rozwój branży magazynowej w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, wymusi szybszą realizację tego przedsięwzięcia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu