Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRyanAir przywróci loty do Szkocji

RyanAir przywróci loty do Szkocji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 wrzesień 2018 16:52
RyanAir przywróci loty do Szkocji Fot: Bartosz Bieliński

Na początku roku irlandzkie linie lotnicze RyanAir zapowiedziały likwidację swojej bazy w stolicy Szkocji Glasgow, co oznaczało likwidację większości lotów tego przewoźnika do tego miasta, w tym również z Bydgoszczy. Dzisiaj RyanAir pochwalił się nową, rekordową siatką na sezon wiosenny, w którym ponownie znalazło się połączenie Bydgoszcz – Glasgow.

 

Od 1 kwietnia w siatce połączeń RyanAir znajdą się poniedziałkowe i piątkowe loty z Bydgoszczy na lotnisko Glasgow-Prestwick. Wylot z Glasgow zaplanowano na godzinę 10.25, przylot do Bydgoszczy na 13.45 czasu lokalnego. Samolot wystartuje z Bydgoszczy o godzinie 14.10 i wyląduje na lotnisku w Glasgow o godzinie 15.40 czasu lokalnego.

 

- Połączenie do Glasgow-Prestwick to dobra wiadomość dla mieszkańców naszego regionu, podróżujących na północ Wysp Brytyjskich. Godziny lotów pozwalają na dogodną organizację podróży, zarówno dla osób przylatujących do kujawsko-pomorskiego w celach turystycznych, rodzinnych, czy biznesowych, jak i pod kątem krótkich citybreaków w Szkocji. Cieszymy się, że nasze lotnisko wpisuje się strategię rozwoju linii lotniczej Ryanair i stanowimy jedną z części tego rekordowego rozkładu lotów na S19 – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.


Od 31 października RyanAir planuje uruchomić również środowe i niedzielne loty do stolicy Ukrainy Kijowa. Na tej trasie z Bydgoszczy latają już w poniedziałki i piątki samoloty narodowego przewoźnika PLL LOT.

 

RyanAir z Bydgoszczy lata również do: Birmingham, Dublinu, Londynu (lotniska Luton i Stansted) oraz Dusseldorfu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu