Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDrogowcy ,,łaskawie” powiesili tabliczkę. Co z tego jak niewidoczną dla pieszych?

Drogowcy ,,łaskawie” powiesili tabliczkę. Co z tego jak niewidoczną dla pieszych?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 sierpień 2018 07:13

Na ulicy Poznańskiej codziennie piesi ryzykują życiem, gdy próbują obejść zamknięty chodnik jezdnią, po której odbywa się normalny ruch lub przebiegając przed dwupasmową jezdnie na drugą stronę. Niestety dla ratusza i ZDMiKP bezpieczeństwo w tym momencie nie jest priorytetem.

Od pewnego czasu trwają prace wykończeniowe na jednym z budynków, pieszy podchodząc pod ten obszar zauważa dopiero znak, że przejścia nie ma i zgodnie z prawem powinien się cofnąć spory kawałek do pasów, co czyni mało osób. Wystarczy postać przez chwilę, aby zobaczyć, że większość pieszych albo przebiega przez dwupasmówkę bądź po prostu omija przeszkodę po jezdni.

 

Po naszej interwencji, również osobistej obietnicy zastępcy prezydenta Mirosława Kozłowicza, drogowcy postanowili na skrzyżowaniu z ulicą Świętej Trójcy, pod znakiem drogowym umieścić tabliczkę informacyjną, że przejścia nie ma. Autor tego genialnego pomysłu zapewne wyszedł z założenia, że piesi jak kierowcy obserwują znaki drogowe. Praktyka pokazuje co innego.

 

 

Z góry chciałbym wyjaśnić, bo może się pojawić taki ,,genialny pomysł”, postawienie za rogiem strażników miejskich i inkasowanie mandatów za przejście jezdnią, to nie jest dobra droga. Lepiej po prostu w miejscu tworzenia się przeszkody na chodniku, postawić przejście dla pieszych. Tu chodzi bowiem o komfort poruszania się po mieście.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu