Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSypniewski: Chce Bydgoszczy wielkiej i nowoczesnej

Sypniewski: Chce Bydgoszczy wielkiej i nowoczesnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 sierpień 2018 16:52

Dzisiaj swoją kampanie prezydencką zainaugurował Marcin Sypniewski, który zamierza kandydować z komitetu Czas Bydgoszczy. Jego inaugurację poprzedziły dzwoniące budziki, które mają sygnalizować koniec ery rządów prezydenta Rafała Bruskiego. Sypniewski przestrzega również przed szkodzącymi Bydgoszczy sporami pomiędzy PO i PiS-em.

 

- Czas o którym mówimy będzie symbolem naszej walki o Bydgoszcz, o jej przyszłość - mówił przed pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego, Marcin Sypniewski - Czas Rafała Bruskiego już minął, minęło blisko 3 tys. dni jego prezydentury, 2 kadencje i wystarczy. Czas na nowe otwarcie, nową energię i nowe pomysły. Szkoda czasu na partyjne kłótnie, które uniemożliwiają rozwój w Bydgoszczy, pokazujemy trzecią drogę.

 

- Chce Bydgoszczy wielkiej i nowoczesnej, bo takie musi być ósme miasto w Polsce. Do tej pory Bydgoszcz zawsze przegrywa, odbierają nam urzędy, uczelnie, pomijają nas w inwestycjach, na drogę S-5 czekamy już kilkanaście lat – zaznaczał Sypniewski - Musimy zacząć wygrywać. PO już się zużyła i pogrąża się w chaosie, a bydgoszczanie boją się iż PiS sprawi, że Bydgoszczą będzie rządził ojciec Rydzyk i Nowogrodzka.

 

 

Marcin Sypniewski zapowiedział między innymi skrócenie czasów remontów i inwestycji, wypowiedzenie totalnej wojny wandalom oraz zlikwidowanie opłat za parkowanie pod szpitalami - Sprawię, że z Bydgoszczą będą się liczyć. Jak nie będą słuchać to zaczną się ich bać. Mam wiele dobrych pomysłów i jestem zdeterminowany, żeby je zrealizować – zapowiada kandydat na prezydenta. O swoich planach będzie opowiadał w kolejnych tygodniach.

 

Sypniewski wyraził również nadzieje, że Kukiz15 ostatecznie nie wystawi swojego kandydata na prezydenta i uda się podjąć współpracę do której przygotowywano się przez ostatnie miesiące, ale nie dawno doszło do kłótni.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu