Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie szkoły przez wakacje przeszły modernizację

Bydgoskie szkoły przez wakacje przeszły modernizację

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 sierpień 2018 16:38

Przywykliśmy do tego, że wraz z przyjściem 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. W tym roku przypada ta data w sobotę, dlatego pierwszy dzwonek uczniowie usłyszą dopiero w poniedziałek 3 września. W okresie gdy oni wypoczywali, na terenie bydgoskich szkół prowadzono szereg inwestycji.

Wielu czytelników zapewne pamięta jak grało się w piłkę na asfaltowym boisku, które przy szkołach były normą. Dzisiaj jak przyznał prezydent Rafał Bruski zostało takie boisko tylko jedno, przy ulic Łowickiej, reszta to albo tzw. orliki lub inne konstrukcje umożliwiające uprawianie sportu w ramach lekcji W-F w komfortowych warunkach – Myślę, że najpóźniej wiosną to boisko zostanie symbolicznie, jako ostatnie, oddane – mówił o zmianach prezydent Rafał Bruski. Od 2011 roku powstało łącznie 41 przyszkolnych boisk.

 

W wakacje przeprowadzono szereg prac związanych z termomodernizają, przy okazji których szkoły zyskały estetyczne elewacje. Już rozpoczęły się również budowy przyszkolnych hal sportowych – obecnie prace budowlane prowadzone są przy Zespole Szkół Podstawowych nr 1 oraz nieco bardziej zaawansowane przy Zespole Szkół Elektronicznych. Miasto inwestuje również w rozwój pracowni zawodowych. Od nowego roku szkolnego uczniowie będą mogli się kształcić w nowych kierunkach: technika lotniskowych służb operacyjnych, technika realizacji nagrań i nagłośnień, technika robót wykończeniowych w budownictwie oraz montera stolarki budowlanej. W 2018 roku Bydgoszcz zainwestuje w rozwój oświaty ponad 61 mln zł, w tym jak przyznała zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz ponad 2 mln zł jako koszty wdrażania rządowej reformy oświatowej.

 

- Czasami słyszymy, że nie musieliśmy żadnych kosztów ponosić, ale oczywiście te koszty trzeba ponosić- wyjaśniała Waszkiewicz.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu