Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPriorytetem Zielonych w wyborach będzie rozwój kolei

Priorytetem Zielonych w wyborach będzie rozwój kolei

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 sierpień 2018 15:36

Na Wyspie Młyńskiej, na tle Brdy i Opery Nova, struktury partii Zieloni w województwie kujawsko-pomorskim przedstawiły swoje plany na najbliższe wybory samorządowe. Zieloni zamierzają się skupić na wyborach do Sejmiku Województwa, gdzie zamierzają walczyć o zwiększenie roli kolei w transporcie wojewódzkim.

 

- W sejmikach skupia się wiele bliskich naszej partii tematów – mówił goszczący w Bydgoszczy współprzewodniczący partii Marek Kossakowski. Wymienił on m.in. tematykę rozwoju zielonej energii, tworzenia zielonych miejsc pracy czy chociażby problematykę parków narodowych i zdrowej żywności – Startujemy w tych wyborach samodzielnie, nie dlatego że nie jesteśmy wstanie wchodzić w koalicję, ale ten samodzielny start do sejmików jest istotny z punktu widzenia eurowyborów, aby pokazać, że jesteśmy obecni w całej Polsce i mamy dla całego kraju program.

 

Do spraw lokalnych nawiązał już Daniel Kaszubowski, który do sejmiku zamierza startować z bydgoskiej listy partii Zieloni – Naszym priorytetem w kujawsko-pomorskim jest transport kolejowy – podkreślił. Wchodząc w szczegóły wskazał na potrzebę utworzenia wokół Bydgoszczy kolei aglomeracyjnej, przypomniał przy tym o odrzuconym przez marszałka Całbeckiego pomyśle wydłużenia kursów pociągów, aby w Bydgoszczy nie kończyły się na dworcu głównym, przez co będzie łatwiej koleją dotrzeć do różnych części miasta. Kaszubowski wskazał również na potrzebę rewitalizacji kujawsko-pomorskiego odcinka linii kolejowej nr 356 oraz linii nr 281 w kierunku Chojnic.

 

- Chcemy, aby transport kolejowy był podstawą – zaznaczył Kaszubowski. Skrytykował przy tym faworyzowanie, w planie transportowym uchwalonym przez sejmik, transportu autobusowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Wiadomości z regionu

Śledź nas