Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPriorytetem Zielonych w wyborach będzie rozwój kolei

Priorytetem Zielonych w wyborach będzie rozwój kolei

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 sierpień 2018 15:36

Na Wyspie Młyńskiej, na tle Brdy i Opery Nova, struktury partii Zieloni w województwie kujawsko-pomorskim przedstawiły swoje plany na najbliższe wybory samorządowe. Zieloni zamierzają się skupić na wyborach do Sejmiku Województwa, gdzie zamierzają walczyć o zwiększenie roli kolei w transporcie wojewódzkim.

 

- W sejmikach skupia się wiele bliskich naszej partii tematów – mówił goszczący w Bydgoszczy współprzewodniczący partii Marek Kossakowski. Wymienił on m.in. tematykę rozwoju zielonej energii, tworzenia zielonych miejsc pracy czy chociażby problematykę parków narodowych i zdrowej żywności – Startujemy w tych wyborach samodzielnie, nie dlatego że nie jesteśmy wstanie wchodzić w koalicję, ale ten samodzielny start do sejmików jest istotny z punktu widzenia eurowyborów, aby pokazać, że jesteśmy obecni w całej Polsce i mamy dla całego kraju program.

 

Do spraw lokalnych nawiązał już Daniel Kaszubowski, który do sejmiku zamierza startować z bydgoskiej listy partii Zieloni – Naszym priorytetem w kujawsko-pomorskim jest transport kolejowy – podkreślił. Wchodząc w szczegóły wskazał na potrzebę utworzenia wokół Bydgoszczy kolei aglomeracyjnej, przypomniał przy tym o odrzuconym przez marszałka Całbeckiego pomyśle wydłużenia kursów pociągów, aby w Bydgoszczy nie kończyły się na dworcu głównym, przez co będzie łatwiej koleją dotrzeć do różnych części miasta. Kaszubowski wskazał również na potrzebę rewitalizacji kujawsko-pomorskiego odcinka linii kolejowej nr 356 oraz linii nr 281 w kierunku Chojnic.

 

- Chcemy, aby transport kolejowy był podstawą – zaznaczył Kaszubowski. Skrytykował przy tym faworyzowanie, w planie transportowym uchwalonym przez sejmik, transportu autobusowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu