Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPlany odnośnie Emilianowa są dla nas ogromną szansą

Plany odnośnie Emilianowa są dla nas ogromną szansą

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 sierpień 2018 20:19

Środowa, nadzwyczajna, sesja Rady Miasta Bydgoszczy trwała zaledwie kilkadziesiąt minut. W trakcie niej radni zaopiniowali uchwały sejmiku dotyczące ochrony krajobrazu oraz przyjęli stanowisko, w którym wyrażają potrzebę wyłączenia z obszaru chronionego okolic stacji kolejowej Bydgoszcz Emilianowo.

PKP SA planuje w oparciu o stację kolejową w Emlianowie wybudować całą infrastrukturę terminal intermodalnego, który współdziałał by w bliskiej współpracy z portami morskimi w Gdańsku i Gdyni. Rada Miasta Bydgoszczy przyjmując dzisiaj stanowisko, zaapelowała do Sejmiku Województwa, aby uwzględnić takie odstępstwo. Późne procedowanie tego odstępstwa związane jest z tym, iż dopiero PKP SA niedawno zauważyło zagrożenie związane z uchwałą krajobrazową. Sejmik o uwzględnieniu lub nie odstępstwa zdecyduje najprawdopodobniej we wrześniu.

 

Emilianowo leży na terenie gminy Nowa Wieś Wielka, stąd też bydgoski samorząd nie może bezpośrednio opiniować części obszaru chronionego położonego w tej gminie, jedynie może przyjmować stanowisko w formie apelu, co dzisiaj właśnie uczyniono.

 

PKP SA jest pierwszym inwestorem, który wprost informuje o planach zainwestowania w infrastrukturę multimodalną w kujawsko-pomorskim. Jeżeli jednak wokół uchwały krajobrazowej pojawią się perturbacje, inwestor może się wycofać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.