Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPlany odnośnie Emilianowa są dla nas ogromną szansą

Plany odnośnie Emilianowa są dla nas ogromną szansą

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 sierpień 2018 20:19

Środowa, nadzwyczajna, sesja Rady Miasta Bydgoszczy trwała zaledwie kilkadziesiąt minut. W trakcie niej radni zaopiniowali uchwały sejmiku dotyczące ochrony krajobrazu oraz przyjęli stanowisko, w którym wyrażają potrzebę wyłączenia z obszaru chronionego okolic stacji kolejowej Bydgoszcz Emilianowo.

PKP SA planuje w oparciu o stację kolejową w Emlianowie wybudować całą infrastrukturę terminal intermodalnego, który współdziałał by w bliskiej współpracy z portami morskimi w Gdańsku i Gdyni. Rada Miasta Bydgoszczy przyjmując dzisiaj stanowisko, zaapelowała do Sejmiku Województwa, aby uwzględnić takie odstępstwo. Późne procedowanie tego odstępstwa związane jest z tym, iż dopiero PKP SA niedawno zauważyło zagrożenie związane z uchwałą krajobrazową. Sejmik o uwzględnieniu lub nie odstępstwa zdecyduje najprawdopodobniej we wrześniu.

 

Emilianowo leży na terenie gminy Nowa Wieś Wielka, stąd też bydgoski samorząd nie może bezpośrednio opiniować części obszaru chronionego położonego w tej gminie, jedynie może przyjmować stanowisko w formie apelu, co dzisiaj właśnie uczyniono.

 

PKP SA jest pierwszym inwestorem, który wprost informuje o planach zainwestowania w infrastrukturę multimodalną w kujawsko-pomorskim. Jeżeli jednak wokół uchwały krajobrazowej pojawią się perturbacje, inwestor może się wycofać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.