Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPlany odnośnie Emilianowa są dla nas ogromną szansą

Plany odnośnie Emilianowa są dla nas ogromną szansą

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 sierpień 2018 20:19

Środowa, nadzwyczajna, sesja Rady Miasta Bydgoszczy trwała zaledwie kilkadziesiąt minut. W trakcie niej radni zaopiniowali uchwały sejmiku dotyczące ochrony krajobrazu oraz przyjęli stanowisko, w którym wyrażają potrzebę wyłączenia z obszaru chronionego okolic stacji kolejowej Bydgoszcz Emilianowo.

PKP SA planuje w oparciu o stację kolejową w Emlianowie wybudować całą infrastrukturę terminal intermodalnego, który współdziałał by w bliskiej współpracy z portami morskimi w Gdańsku i Gdyni. Rada Miasta Bydgoszczy przyjmując dzisiaj stanowisko, zaapelowała do Sejmiku Województwa, aby uwzględnić takie odstępstwo. Późne procedowanie tego odstępstwa związane jest z tym, iż dopiero PKP SA niedawno zauważyło zagrożenie związane z uchwałą krajobrazową. Sejmik o uwzględnieniu lub nie odstępstwa zdecyduje najprawdopodobniej we wrześniu.

 

Emilianowo leży na terenie gminy Nowa Wieś Wielka, stąd też bydgoski samorząd nie może bezpośrednio opiniować części obszaru chronionego położonego w tej gminie, jedynie może przyjmować stanowisko w formie apelu, co dzisiaj właśnie uczyniono.

 

PKP SA jest pierwszym inwestorem, który wprost informuje o planach zainwestowania w infrastrukturę multimodalną w kujawsko-pomorskim. Jeżeli jednak wokół uchwały krajobrazowej pojawią się perturbacje, inwestor może się wycofać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz
 • Na ulicach powoli budowany jest klimat Mistrzostwa Świata

  W przyszły czwartek (23 maja) rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20, których organizatorem jest Polska. Tego dnia na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii w ramach rozgrywek grupy B podejmie Ekwador. W czwartek rozegrane zostaną łącznie cztery spotkania.

  Etykiety: Fifa

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Kiedy powstanie droga ekspresowa S-5?

  Pytanie na które odpowiedzi zapewne nie zna nikt, z punktu widzenia formalnego najpóźniej oddany odcinek, po renegocjacjach , powinien być do 12 czerwca 2020 roku – mowa odcinku Aleksandrowo – Tryszczyn, w ramach którego powstaje widowiskowy most nad Brdą. Według pierwotnej umowy jesteśmy już 4 dni po planowanym terminie zakończenia robót.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.