Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSą już widoczne efekty rewitalizacji parku na Wzgórzu Wolności

Są już widoczne efekty rewitalizacji parku na Wzgórzu Wolności

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 sierpień 2018 07:27

Za kilka tygodni bydgoszczanie zyskają kolejne atrakcyjne miejsce do spacerowania – w parku na Wzgórzu Wolności układane są krawężniki. Jesienią ułożone zostaną ławeczki oraz tablice informacyjne w ramach ścieżki dydaktycznej. Park będzie również zawierał punty widokowe.

Obecnie kończona jest budowa ciągu pieszo-rowerowego. Efekty tych prac widoczne są na zdjęciach.

 

 

 

Odsłonięte zostały również schody biegnące z ulicy Kujawskiej. Ich stan jest katastrofalny, dlatego zostały wyłączone z użytku W ramach przebudowy ulicy Kujawskiej wraz z rondem Bernardyńskim, planowany jest ich gruntowny remont.

 

 

Koszt rewitalizacji parku na Wzgórzu Wolności wynieść ma 1,85 mln zł, z czego część pokryć ma Unia Europejska.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu