Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRok z ograniczeniami poruszania się po lesie

Rok z ograniczeniami poruszania się po lesie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 sierpień 2018 00:34

2 sierpnia 2017 roku w Nadleśnictwie Żołędowo zapadła decyzja o wprowadzenia zakazu wstępu do lasu, z powodu zniszczeń spowodowanych przez nawałnice. Wówczas nikt się nie spodziewał, że kilka dni później przyjdzie jeszcze bardziej niszczycielska nawałnica, która wstrząśnie naszym regionem i zakaz poruszania się po lesie zostanie dalej rozszerzony, w wielu miejscach nie został on odwołany do dzisiaj. Jak wygląda sytuacja na dzisiaj?

Od 2 sierpnia ubiegłego roku, przez kilka tygodni zakazane było chociażby przejście przez las z Czyżkówka na Osową Górę. Śmiałków naruszających zakaz nie brakowało. Narażali się oni na mandat w wysokości 500 zł, ale przede wszystkim na śmiertelne niebezpieczeństwo związane z możliwością upadku drzewa, którego stabilnością zachwiały nawałnice.

 

Od pewnego czasu w bliskich okolicach Bydgoszczy udało się posprzątać las. Zakaz nie obejmuje już chociażby szlaku turystycznego Przedmościa Bydgoskiego z kierunku Zielończyna. Zakazem objęte są nadal jednak okolice Koronowa i Nakła nad Notecią.

 

Od kilku dni leśnicy walczą ze szkodliwymi dla lasów owadami przy użyciu środków chemicznych. Z tego też powodu wprowadzone są krótkotrwałe zakazy lokalne. Jak wynika z mapy obrazującej zakazy, z powodu oprysków zakaz obejmuje lasy położone na południe od Brdy i Kanału Bydgoskiego.

 

Na żółto zaznaczono zakazy obowiązujące z powodu ubiegłorocznych nawałnic, na fioletowo z powodu oprysków chemicznych.

 

Fot: Lasy Państwowe

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu