Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy nadal skarżą się na hałasują tramwaje

Mieszkańcy nadal skarżą się na hałasują tramwaje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 sierpień 2018 00:27

Mieszkańcy ulic: Harcerskiej, Inwalidów, Weteranów i Maratońskiej, które sąsiadują z estakadą tramwajową w kierunku Fordonu, informują, że problem hałasu po miesięcznej przewie powrócił. W ich opinii zabieg szlifowania obręczy tramwajów przynosi efekt krótkotrwały i po góra dwóch tygodniach problem powraca. Najbardziej uciążliwe maja być dla nich nowoczesne Swingi.

Na dodatek skarżą się oni, iż motorniczy chcąc nadrabiać czas stracony na spowolnionym odcinku w Fordonie, gdzie wysokie temperatury wymusiły spowolnienie ruchu, jeżdżą dość szybko po estakadzie, co tylko potęguje uciążliwość wobec mieszkańców.

 

Temat nie jest nowy, już w lipcu delegacja mieszkańców, których ten problem dotyka, gościła na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, w czasie której postawili postulat budowy ekranów akustycznych. Na nadmierny hałas uwagę zwraca również Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która prowadzi z inwestorem (spółka Tramwaj Fordon) spór w tej materii. Kilka dni temu Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska za nie wykonanie przez spółkę zaleceń RDOŚ ukarał spółkę Tramwaj Fordon karą w wysokości 10 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas