Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy nadal skarżą się na hałasują tramwaje

Mieszkańcy nadal skarżą się na hałasują tramwaje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 sierpień 2018 00:27

Mieszkańcy ulic: Harcerskiej, Inwalidów, Weteranów i Maratońskiej, które sąsiadują z estakadą tramwajową w kierunku Fordonu, informują, że problem hałasu po miesięcznej przewie powrócił. W ich opinii zabieg szlifowania obręczy tramwajów przynosi efekt krótkotrwały i po góra dwóch tygodniach problem powraca. Najbardziej uciążliwe maja być dla nich nowoczesne Swingi.

Na dodatek skarżą się oni, iż motorniczy chcąc nadrabiać czas stracony na spowolnionym odcinku w Fordonie, gdzie wysokie temperatury wymusiły spowolnienie ruchu, jeżdżą dość szybko po estakadzie, co tylko potęguje uciążliwość wobec mieszkańców.

 

Temat nie jest nowy, już w lipcu delegacja mieszkańców, których ten problem dotyka, gościła na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, w czasie której postawili postulat budowy ekranów akustycznych. Na nadmierny hałas uwagę zwraca również Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która prowadzi z inwestorem (spółka Tramwaj Fordon) spór w tej materii. Kilka dni temu Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska za nie wykonanie przez spółkę zaleceń RDOŚ ukarał spółkę Tramwaj Fordon karą w wysokości 10 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • (Czarna) magia 500 plus

    Program 500 + zrobił furorę wśród polskich rodzin. Dzięki niemu partia rządząca zaskarbiła sobie zaufanie wyborców. Na pierwszy rzut oka wydaje się on pozytywny. Niestety, nawet najlepszy heros ma swoją wadę. Co jest piętą Achillesową programu 500 plus?

    Etykiety: 500Plus
  • Drastyczne wzrosty cen warzyw

    Wzrost ceny niektórych warzyw osiąga już z trzycyfrowe wartości. W ciągu roku niektóre z nich podrożały nawet o ponad 600 proc. Czy to zapowiedź powrotu żywnościowej drożyzny?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.