Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoskim Parku Przemysłowo Technologicznym powstanie nowoczesne laboratorium demonstracyjne

W Bydgoskim Parku Przemysłowo Technologicznym powstanie nowoczesne laboratorium demonstracyjne

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 sierpień 2018 00:22

Centrum demonstracyjne ma być inwestycją BPPT dedykowana przedsiębiorcom, w celu wsparcia ich rozwoju. Wartość inwestycji szacuje się na 27,5 mln zł. W ubiegły czwartek (26 lipca) podpisana została umowa na zaprojektowanie i wybudowanie nowoczesnego centrum demonstracyjnego.

- To bardzo ważny dzień dla gospodarczego rozwoju Bydgoszczy. Dzięki tej inwestycji zyskamy możliwość jeszcze lepszego wspierania mniejszych podmiotów, które do rozwoju potrzebują nowoczesnych narzędzi. Tworzymy też przestrzeń, która będzie zachęcać do inwestycji większe podmioty – mówi podpisujący umowę prezes BPPT, Andrzej Półgrabski.

 

Za prace projektowe i budowlane odpowiedzialna będzie firma PKOB Wegner, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Wyceniła ona koszt realizacji zadania na 27,5 mln zł brutto. Zadeklarowała również 7-letni okres gwarancyjny. Podpis pod umową złożył wiceprezes spółki, Bartosz Golis.

 

W obiekcie powstaną między innymi laboratoria i warsztaty typu „Fab Labs”. Mają one umożliwiać realizację własnych projektów i pomysłów firmom, które potrzebują do tego narzędzi, przestrzeni oraz wiedzy technicznej.

 

Nowa przestrzeń umożliwi też lokowanie tak zwanych żywych laboratoriów (living labs). Ich idea opiera się na współpracy różnych podmiotów (np. producentów) z użytkownikami (konsumentami), którzy inspirują proces i mogą stanowić jego siłę napędową. „Żywe Laboratorium” stwarza środowisko, w którym innowacje powstają w trakcie procesów testowania i eksperymentowania jako efekt wspólnej pracy obu stron.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu