Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister zdrowia dąży do zwolnienia dyrektor bydgoskiego NFZ

Minister zdrowia dąży do zwolnienia dyrektor bydgoskiego NFZ

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 lipiec 2018 13:36

Minister zdrowia podjął próbę zwolnienia dyrektor funduszu w Bydgoszczy Elżbiety Kasprowicz. Za dyrektor stanęli jednak związkowcy oraz pracownicy. Co najbardziej zadziwia, w ostatnim czasie prezes NFZ postanowił ją nagrodzić za bardzo dobre wyniki funduszu z województwie kujawsko-pomorskim.

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Narodowego Funduszu Zdrowia rozpatrywany był wniosek ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o odwołanie z funkcji dyrektor oddziału NFZ w Bydgoszczy Elżbiety Kasprowicz. Powodem tego ma być utrata zaufania ze strony ministerstwa. Co jednak wszystkich zadziwiło, to nagrodzenie jej przez prezesa NFZ za dobre wyniki oddziału, dlatego w kuluarach szukane jest drugie dno całej sprawy. Jak udało nam się dowiedzieć, pracownicy bydgoskiego oddziału obawiają się, że stanowisko dyrektora może być przygotowywane, do obsadzenia przez jakiegoś z polityków bydgoskiego PiS-u.

 

Rada Narodowego Funduszu Zdrowia chęć odwołania przez ministra Kasprowicz zaopiniowała negatywnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu