Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo opracowanie MPU może ruszyć rozbudowę Filharmonii Pomorskiej z miejsca

To opracowanie MPU może ruszyć rozbudowę Filharmonii Pomorskiej z miejsca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 lipiec 2018 00:19

Miejska Pracownia Urbanistyczna zakończyła pracę nad planem zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ,,Śródmieście – Filharmonia Pomorska”. Ten dokument planistyczny pozwoli myśleć o rozbudowie Filharmonii, najpierw musi jednak przejść procedurę konsultacji społecznych i być zaakceptowany przez Radę Miasta.

Z projektem planu można zapoznać się do końca lipca w siedzibie MPU przy ulicy Grudziądzkiej 9-15, w godzinach pracy Urzędu Miasta. Mieszkańcy oraz osoby mające interes, mogą propozycje zmian do planu zgłaszać do 16 sierpnia. Pod obrady Rady Miasta Bydgoszczy plan przestrzenny trafi najprawdopodobniej jesienią.

 

Plan przewiduje możliwość rozbudowy gmachu Filharmonii Pomorskiej w kierunku ulicy Staszica. Jest to efekt negocjacji prowadzonych ze służbami konserwatora zabytków. Nie ma zgody już jednak na rozbudowę Filharmonii w kierunku Parku Kochanowskiego oraz ulicy Andrzeja Szwalbego.

 

Filharmonia Pomorska prowadzona jest przez Zarząd Województwa we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na chwilę obecną nie ma konkretnych planów w jakim kierunku miałaby pójść rozbudowa Filharmonii Pomorskiej, są jedynie deklaracje polityków, że taka inwestycja jest potrzebna. Wydaje się prawdopodobne, iż rozbudowę obiektu dokona w przyszłości na kredyt podległa Samorządowi Województwa spółka Inwestycje Regionalne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas