Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo opracowanie MPU może ruszyć rozbudowę Filharmonii Pomorskiej z miejsca

To opracowanie MPU może ruszyć rozbudowę Filharmonii Pomorskiej z miejsca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 lipiec 2018 00:19

Miejska Pracownia Urbanistyczna zakończyła pracę nad planem zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ,,Śródmieście – Filharmonia Pomorska”. Ten dokument planistyczny pozwoli myśleć o rozbudowie Filharmonii, najpierw musi jednak przejść procedurę konsultacji społecznych i być zaakceptowany przez Radę Miasta.

Z projektem planu można zapoznać się do końca lipca w siedzibie MPU przy ulicy Grudziądzkiej 9-15, w godzinach pracy Urzędu Miasta. Mieszkańcy oraz osoby mające interes, mogą propozycje zmian do planu zgłaszać do 16 sierpnia. Pod obrady Rady Miasta Bydgoszczy plan przestrzenny trafi najprawdopodobniej jesienią.

 

Plan przewiduje możliwość rozbudowy gmachu Filharmonii Pomorskiej w kierunku ulicy Staszica. Jest to efekt negocjacji prowadzonych ze służbami konserwatora zabytków. Nie ma zgody już jednak na rozbudowę Filharmonii w kierunku Parku Kochanowskiego oraz ulicy Andrzeja Szwalbego.

 

Filharmonia Pomorska prowadzona jest przez Zarząd Województwa we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na chwilę obecną nie ma konkretnych planów w jakim kierunku miałaby pójść rozbudowa Filharmonii Pomorskiej, są jedynie deklaracje polityków, że taka inwestycja jest potrzebna. Wydaje się prawdopodobne, iż rozbudowę obiektu dokona w przyszłości na kredyt podległa Samorządowi Województwa spółka Inwestycje Regionalne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu