Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKonstanty Dombrowicz ma być kandydatem PiS do sejmiku

Konstanty Dombrowicz ma być kandydatem PiS do sejmiku

Napisane przez  Łukasz Religa / Radio PiK Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 lipiec 2018 13:29

Wczoraj struktury Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim dyskutowały o listach wyborczych do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przecieku na temat składu tych list Radiu PiK udzielił dzisiaj poseł Tomasz Latos wskazując na kilka nazwisk. Liderami list mieliby być: Michał Krzemkowski, Marek Witkowski oraz Robert Sikorski.

Najprawdopodobniej obecny szef klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Michał Krzemkowski będzie liderem listy w okręgu obejmującym Miasto Bydgoszcz. Radny Marek Witkowski wystartuje natomiast z okręgu nr 1 (według nowego podziału powiaty: bydgoski, sępoleński, tucholski i świecki). Robert Sikorski związany z klubem sportowym Gwiazda Bydgoszcz jest przymierzamy natomiast do okręgu nr 5 (według nowego podziału powiaty: nakielski, żniński, mogileński i inowrocławski).

 

Poseł Tomasz Latos przyznał, że na liście znajdzie się również były prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz oraz do niedawna dyrektor Urzędu Wojewódzkiego Paulina Wenderlich. Według naszych informacji najprawdopodobniej na liście znajdzie się tez szef Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność Leszek Walczak.

 

Kandydatura Wenderlich odbierana jest w strukturach jako pstryczek wobec wojewody Mikołaja Bogdanowicza, który niespodziewanie odwołał ją z funkcji bez konsultacji z posłami. Drugim pstryczkiem może być zesłanie na ,,jedynkę” do okręgu obejmującego powiat inowrocławski, gdzie strukturom PiS szefuje wojewoda Bogdanowicz, spadochroniarza z Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Były samorządowiec nagrał groźne zdarzenie drogowe ze swoim udziałem

  11 września w deszczowej aurze Marek Jeleniewski wyjeżdżając z Tucholi był uczestnikiem groźnego zdarzenia drogowego. W pewnym momencie pierwszeństwo wymusił na nim młody kierowca chcący skręcić w lewo. Z racji tego, że była to szosa, przy jego prędkości niemożliwe było wyhamowanie, dlatego Jeleniewski odbił gwałtowanie na lewo wjeżdżając na pas zieleni. Zakończyło się na uszkodzeniu podwozia pojazdu. Dla przestrogi Jeleniewski umieścił film na Facebook-u.

 • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

  Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas