Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKonstanty Dombrowicz ma być kandydatem PiS do sejmiku

Konstanty Dombrowicz ma być kandydatem PiS do sejmiku

Napisane przez  Łukasz Religa / Radio PiK Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 lipiec 2018 13:29

Wczoraj struktury Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim dyskutowały o listach wyborczych do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przecieku na temat składu tych list Radiu PiK udzielił dzisiaj poseł Tomasz Latos wskazując na kilka nazwisk. Liderami list mieliby być: Michał Krzemkowski, Marek Witkowski oraz Robert Sikorski.

Najprawdopodobniej obecny szef klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Michał Krzemkowski będzie liderem listy w okręgu obejmującym Miasto Bydgoszcz. Radny Marek Witkowski wystartuje natomiast z okręgu nr 1 (według nowego podziału powiaty: bydgoski, sępoleński, tucholski i świecki). Robert Sikorski związany z klubem sportowym Gwiazda Bydgoszcz jest przymierzamy natomiast do okręgu nr 5 (według nowego podziału powiaty: nakielski, żniński, mogileński i inowrocławski).

 

Poseł Tomasz Latos przyznał, że na liście znajdzie się również były prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz oraz do niedawna dyrektor Urzędu Wojewódzkiego Paulina Wenderlich. Według naszych informacji najprawdopodobniej na liście znajdzie się tez szef Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność Leszek Walczak.

 

Kandydatura Wenderlich odbierana jest w strukturach jako pstryczek wobec wojewody Mikołaja Bogdanowicza, który niespodziewanie odwołał ją z funkcji bez konsultacji z posłami. Drugim pstryczkiem może być zesłanie na ,,jedynkę” do okręgu obejmującego powiat inowrocławski, gdzie strukturom PiS szefuje wojewoda Bogdanowicz, spadochroniarza z Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS
 • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

  Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

  Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

 • To może być kluczowy szczyt Unii Europejskiej dla najbliższych lat

  Nie będzie co prawda zbyt wiele wielkiej polityki, ale będzie o tym co zawsze budzi emocje, czyli o pieniądzach – w czwartek (20 lutego) rozpocznie się spotkanie przywódców państw Unii Europejskiej poświęcone wieloletniemu budżetowi na lata 2021-2027. Do roku 2021 pozostało już tylko kilka miesięcy, a negocjacje nad budżetem znajdują się w niespotykanym dotąd impasie, być może ten tydzień przyniesienie jednak przełom.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Dla obozu Zjednoczonej Prawicy będą to najtrudniejsze wybory [komentarz]

  Wybory prezydenckie będą ostatnie w cyklu następujących po sobie, po 20 maja – jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego – czeka nas z wyborami spokój do 2023 roku. Ewentualna porażka prezydenta Andrzeja Dudy będzie na pewno ciosem dla PiS-u, ale te nie wniesie wielkiej rewolucji na scenie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas