Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny chce rozładować korki poprzez tzw. nawrotki

Radny chce rozładować korki poprzez tzw. nawrotki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 lipiec 2018 00:46

Nawrotki – najprościej mówiąc jest to infrastruktura drogowa umożliwiająca poprzez skręt w lewo wykonanie manewru zawracania, bez konieczności dojazdu do ronda. Taka nawrotka funkcjonuje w Bydgoszczy przy ulicy Focha, na wysokości Opery Nova – pozwala samochodom zjeżdżającym z Mostów Solidarności zawrócić, bez konieczności dojazdu do ronda Jagiellonów.

Radny PiS Szymon Róg uważa, że należy rozważyć budowę w Bydgoszczy większej liczby tego typu nawrotek, co pozwolić ma na upłynnienie ruchu, bowiem kierowcy chcący zawrócić, nie będą korkowali skrzyżowań przed rondami.

 

Takie rozwiązania upłynniają ruch w wielu polskich miastach: np. w Białymstoku normą są tzw. nawrotki przed niemal każdym większym skrzyżowaniem w centrum miasta – argumentuje radny Szymon Róg.

 

Radny wskazuje również dwa miejsca, gdzie takie nawrotki by się przydały. Jedną nawrotkę radny zbudowałby przy ulicy Jagiellońskiej, aby kierowcy chcący zawrócić nie musieli robić tego dopiero na rondzie Fordońskim. Róg wskazuje, że praktycznie od skrzyżowania z Trasą Uniwersytecką przy dworcu PKS, do ronda Fordońskiego, nie ma możliwości zawrócenia, na liczącym około kilometra odcinku. Radny widzi również potrzebę budowy nawrotki przed rondem Jagiellonów, dla samochodów jadących ulicą Bernardyńską. Wyznaczenie nawrotki w tym miejscu, jego zdaniem jest istotne, gdyż wkrótce rozpocznie się rozbudowa ulicy Kujawskiej, co może przełożyć się na większe natężenie ruchu w tym miejscu.

 

Co na to ratusz? Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz poinformował radnego, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej jego wniosek przeanalizuje, ale jednocześnie wskazuje, iż nawrotki przebiegające przez tory tramwajowe wpłyną na pogorszenie się bezpieczeństwa. Przewiduje on większą liczbę kolizji, dlatego na chwilę obecną nie przewiduje się wdrożenia pomysłu radnego Szymona Roga.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Frekwencja na godzinę 12 większa niż w pierwszej turze

  Ponad 373 tys.  mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego oddało głos w trakcie odbywającej się dzisiaj II tury wyborów prezydenckich. Frekwencja w naszym województwie wynosi na godzinę 12:00 24,17% i jest nieznacznie wyższa niż w analogicznym czasie pierwszej tury. W skali kraju frekwencja wyniosła 24,73%, co jest również nieznacznie większym wynikiem niż przed dwoma tygodniami.

 • Kampania wyborcza dobiega końca. Ważny apel pierwszej damy

  To była bardzo intensywna kampania wyborcza, momentami można odnieść wrażenie, że za bardzo intensywna, gdy emocje polityczne były zbyt wysokie. Do ciszy wyborczej jeszcze około trzech godzin, działania kampanijne potrwają do samego końca. W ramach ostatniego podsumowania przyglądamy się temu co działo się dzisiaj.

Wiadomości z regionu