Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWkrótce ruszają na Jasną Górę

Wkrótce ruszają na Jasną Górę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 lipiec 2018 07:32
Wkrótce ruszają na Jasną Górę Archiwum / Weronika Poczwardowska

Jutro, a dla niektórych pątników już dzisiaj, rozpocznie się XIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki to - ,,Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Spodziewać można się kilkuset pielgrzymów z naszej diecezji.

Dzisiaj z Nakła nad Notecią wyruszyła grupa srebrna, która wieczorem dotrze do Bydgoszczy. Pieszą pielgrzymkę oficjalnie zainauguruje sobotnia Msza Święta w Katedrze Bydgoskiej, która będzie sprawowana o godzinie 6, następnie pątnicy ruszą na południe, aby pierwszy dzień pielgrzymowania zakończyć w Złotnikach Kujawskich.

 

,,Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” to motto dwuletniego programu duszpasterskiego, który w latach 2017-2019 prowadzony jest w Polsce przez Episkopat.

 

W kategoriach sporego deficytu działań duszpasterskich należy odczytać dość powszechny fakt nieznajomości Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów. Bardzo często nie potrafimy również zauważyć Jego obecności i działania w Eucharystii. Tymczasem bez obecności i mocy Ducha Świętego nie mogłoby zaistnieć zgromadzenie liturgiczne; bezowocne pozostałyby również wypowiadane przez kapłana podczas każdej Mszy św. słowa konsekracji – wyjaśnia abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

 

Od czwartku w drodze są już pielgrzymi z grupy złotej, która wyruszyła z Górki Klasztornej, sanktuarium położonego nieopodal Łobżenicy już w województwie wielkopolskim. Według administracji kościelnej jest to jednak obszar Diecezji Bydgoskiej. Z pielgrzymami, którzy jutro wyruszą z Bydgoszczy, grupa złota spotka się we wtorek w Licheniu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu