Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPO zarzuca Latosowi bycie spadochroniarzem

PO zarzuca Latosowi bycie spadochroniarzem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 lipiec 2018 14:52

Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej poseł Tomasz Latos powinien kandydować na urząd prezydenta Poznania, a nie Bydgoszczy. Powód? Metryka jako miejsce urodzenia wskazuje Poznań, parlamentarzysta natomiast wskazuje, że w tamtym okresie żadna z bydgoskich klinik nie była wstanie zapewnić takiej opieki.

Po internecie krąży grafika oznakowana hasłem #ZłaZmiana, w której zarzuca się, iż kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki pochodzi z Opola, natomiast na prezydenta Bydgoszczy Tomasz Latos urodził się w Poznaniu - Dlaczego Poseł Tomasz Latos nie walczy o fotel prezydenta Poznania? - pytają autorzy grafiki.

 

Nie jest to jednak tylko dzieło anonimowych internautów, bowiem grafikę udostępnił publicznie poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski, Wpis skomentował główny zainteresowany, poseł Tomasz Latos - Paweł, Twojego ojca leczył mój ojciec w Bydgoszczy, a nie w Poznaniu. Jak kobieta ma problemy zdrowotne w ciąży to ją kładą do szpitala, a jak jest duży problem to do kliniki, a taka była w latach sześćdziesiątych w Poznaniu nie w Bydgoszczy. Wstyd.

 

Żaden przedwojenny prezydent nie przeszedłby cenzury Olszewskiego

Na Wełnianym Rynku w oczy rzuca się pomnik Leona Barciszewskiego, który w tożsamość Bydgoszczy wpisał się na trwałe. Gdyby przyjąć narrację posła Olszewskiego to Barciszewski mógłby zostać co najwyżej sołtysem wsi Tulce w podpoznańskiej gminie Kleszczewo. Prezydentem Bydgoszczy nie mógłby zostać również wywodzący się z Ostrowa Wielkopolskiego Jan Maciaszek oraz pochodzący z Poniecu Bernard Śliwiński.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu