Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda podejmuje kolejną próbę egzekucji tartaku

Wojewoda podejmuje kolejną próbę egzekucji tartaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 lipiec 2018 07:31

Do jutra mogą się zgłaszać oferenci w przetargu na przeprowadzenie egzekucji tartaku przy ulicy Ujejskiego w Bydgoszczy. Bez przeprowadzenia tej czynności nie może zostać ukończona budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej, która zakończyć miała się do końca czerwca.

W ubiegłym tygodniu wojewoda ogłosił przetarg na wykonanie egzekucji słynnego już tartaku Krzysztofa Pietrzaka. Dwa wcześniejsze przetargi musiały zostać ograniczone z uwagi na brak chętnych oferentów. Później wojewoda podjął się negocjacji z firmami działającymi na rynku, co pozwoliło zawrzeć porozumienie z gdyńską firmą, w której na kilka dni przed planowaną egzekucją wybuchł pożar. Ogień miał zniszczyć niezbędny do wykonania czynności sprzęt, stąd tez do końca maja nie udało się przeprowadzić egzekucji. Później pojawiły się problemy natury formalno-prawnej, po tym jak ministerstwo z uwagi na błędy urzędników cofnęło tytuł wykonawczy egzekucji.

 

10 lipca wojewoda rozpisał kolejny przetarg, jutro dowiemy się, czy znajdą się oferenci. A jeżeli tak, to w jakim czasie planują wykonać usługę.

 

Niedokończenie budowy Trasy Uniwersyteckiej może doskwierać kierowcom, po rozpoczęciu rozbudowy ulicy Kujawskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu