Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNie ufaj ITS!

Nie ufaj ITS!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 lipiec 2018 00:00

Kosztował ponad 50 mln zł – co prawda w dużej mierze sfinansowany przez Unię Europejską – mowa oczywiście o Inteligentnych Systemach Transportowych, które od kilku lat funkcjonują w Bydgoszczy. Nadal system ten nie jest w pełni skalibrowany, dlatego lepiej traktować go z ograniczonym zaufaniem.

Na całość ITS zbiera się wiele funkcjonalności. Jedną z nich jest informacja pasażerska na części przystanków autobusowych, Elektroniczne tablice informują o czasie oczekiwania na autobus i tramwaj. W odróżnieniu od statycznych, tradycyjnych rozkładów jazdy, ten system pozwala dynamicznie reagować na sytuację na drogach i wskazywać realny czas oczekiwania. Tzn. mógłby, gdyby był dobrze skonfigurowany. ITS mógłby być również pomocny w sytuacjach nadzwyczajnych, gdy z uwagi na zdarzenie (np. pożar) drogowcy decydują się skierować autobusy innymi trasami. Również jednak w takich sytuacjach ITS nie bywał zbytnio pomocny.

 

Okazuje się jednak, że również w normalnym ruchu ITS potrafi wprowadzać w błąd. Na tym zdjęciu zrobionym wczoraj na Nowym Rynku, ITS wskazuje, że autobus linii nr 51 odjedzie za 8 minut, czyli o 16:54. O tej porze autobus jednak nie przyjechał bowiem nie ma go nawet w rozkładzie – według rozkładu było to dopiero po godzinie 17:00.

 

 

Zatem, aby nie czuć się rozczarowanym należy to co wskazuje ITS traktować z ograniczonym zaufaniem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza po niespecjalnym meczu pokonuje Flisaka

  W meczu 6 kolejki V ligi Zawisza pokonał w Bydgoszczy zespół Flisaka Złotoria, dzięki czemu zajmuje pozycję samodzielnego lidera ligi. Mecz rozegrany na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie do najciekawszych nie należał, było to raczej jedno z gorszych spotkań w wykonaniu niebiesko-czarnych.

 • Zawisza zagra w pucharze z BKS-em

  K-PZPN rozlosował pary III rundy Okręgowego Pucharu Polski, 26 września czeka nas pojedynek dwóch klubów piłkarskich będących członkami CWZS Zawisza: Zawiszy Bydgoszcz i BKS-u Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

  Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.