Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRemont Starego Rynku odczuwają restauratorzy

Remont Starego Rynku odczuwają restauratorzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 lipiec 2018 12:28

Od kilku dni na płycie Starego Rynku pracuje ciężki sprzęt. Jest głośno, również czasu spędzania na Starym Rynku nie uprzyjemnia widok metalowego ogrodzenia placu budowy. Rewitalizacja jest salonowi Bydgoszczy potrzebna, ale restauratorzy nie chcą być poszkodowani.

Samej rewitalizacji właścicieli lokali na Starym Rynku nie kwestionują, ale jak przyznają za funkcjonowanie ogródków piwnych płacą tak samo jak w okresie gdy uciążliwego remontu nie było. Gdyby ratusz, a dokładniej podległy mu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, zdecydował się obniżyć na czas remontu stawki za korzystanie z pasa ruchu, to na pewno byłoby to odebrane jako gest dobrej woli wobec przedsiębiorców, którzy liczyć muszą się w tym roku na słabszy sezon.

 

 

Restauratorzy zamierzają skierować w tej sprawie pismo. Ze swoim problemem zwrócili się również do wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Jana Szopińskiego, który zadeklarował pomoc.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu