Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWszechpolacy: Polska zachowuje się jak wasal Izraela

Wszechpolacy: Polska zachowuje się jak wasal Izraela

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 lipiec 2018 20:47

Krytyczny happening wobec ubiegłotygodniowych zmian w ustawie o IPN przygotowali działacze Młodzieży Wszechpolskiej z województwa kujawsko-pomorskiego przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. Główny ciężar odpowiedzialności kierują pod adresem polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy najpierw zapierali się, że tej ustawy nie zmienią, aby potem pod wpływem presji międzynarodowej się z tych deklaracji wycofać.

 

- Nie może być tak, że suwerenne państwo pod wpływem i naciskami państwa żydowskiego zmienia swoją ustawę. Polska zachowuje się jak wasal – mówił Mariusz Sielski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej w Bydgoszczy. W jego opinii usunięcie odpowiedzialności karnej za przypisywanie Polakom niemieckich zbrodni sprawia, że ustawa ląduje do kosza. Tryb cywilnej obrony dobrego imienia Polski bowiem funkcjonował przed uchwaleniem tej ustawy.

 

 

Konferencji prasowej towarzyszył happening w trakcie którego osoba z podobizną twarzy premiera Mateusza Morawickiego czyści buty osobie z podobizną premiera Izraela Binjamina Netanjahu

 

- W całej tej historii najbardziej skandaliczne jest to, że obce państwo poprzez szantaż może  wymusić zmianę prawa. To nie jest suwerenne państwo – podkreślał Sielski - Państwo polskie zostało upokorzone na arenie międzynarodowej na własne życzenie.

 


Podczas debaty w Sejmie premier Mateusz Morawiecki podkreślał - Działamy w realiach międzynarodowych i te realia międzynarodowe bierzemy pod uwagę – zwracał się do posłów– Nie tylko utrzymujemy tą ustawę, ale tez cały rozdział 6C, który dotyczy wszystkich instrumentów cywilno-prawnych. Razem brońmy dobrego imienia narodu polskiego i Rzeczypospolitej.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu