Jesteś tutaj: HomeBydgoszczObniżka pensji prezydenta będzie tylko symboliczna

Obniżka pensji prezydenta będzie tylko symboliczna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 czerwiec 2018 10:10

Kilka tygodni temu prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział obniżkę wynagrodzeń posłów i samorządowców. Prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie mieli zarabiać o 20% mniej, prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego tak duża obniżka pensji jednak nie dotknie.

 

W środę Rada Miasta Bydgoszczy ustaliła prezydentowi Bruskiemu nowe zasady wynagradzania, które uwzględniają rozporządzenie Rady Ministrów ustalające nowe zasady wynagradzania samorządowców. To rozporządzenie miało na celu obniżenie wynagrodzenia samorządowców o 20%. Jak będzie jednak w praktyce?

 

Nowe regulacje wymusiły obniżenie prezydentowi Bruskiemu wynagrodzenia zasadniczego z 6,2 tys. zł do 5 tys. zł. Radni postanowili jednak powiększyć prezydentowi dodatek specjalny, dodatkowo Rafał Bruski otrzyma wyższy dodatek z tytułu wysługi lat. Prezydent Bydgoszczy zarabiać będzie zatem około 12,2 tys. zł, przez co jego pensja obniży się o jakieś mniej więcej 100 zł.

 

Nowe zasady wynagradzania prezydenta Rafała Bruskiego uchwalono głosami radnych klubów Platformy Obywatelskiej oraz SLD Lewica Razem.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas