Jesteś tutaj: HomeBydgoszczObniżka pensji prezydenta będzie tylko symboliczna

Obniżka pensji prezydenta będzie tylko symboliczna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 czerwiec 2018 10:10

Kilka tygodni temu prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział obniżkę wynagrodzeń posłów i samorządowców. Prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie mieli zarabiać o 20% mniej, prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego tak duża obniżka pensji jednak nie dotknie.

 

W środę Rada Miasta Bydgoszczy ustaliła prezydentowi Bruskiemu nowe zasady wynagradzania, które uwzględniają rozporządzenie Rady Ministrów ustalające nowe zasady wynagradzania samorządowców. To rozporządzenie miało na celu obniżenie wynagrodzenia samorządowców o 20%. Jak będzie jednak w praktyce?

 

Nowe regulacje wymusiły obniżenie prezydentowi Bruskiemu wynagrodzenia zasadniczego z 6,2 tys. zł do 5 tys. zł. Radni postanowili jednak powiększyć prezydentowi dodatek specjalny, dodatkowo Rafał Bruski otrzyma wyższy dodatek z tytułu wysługi lat. Prezydent Bydgoszczy zarabiać będzie zatem około 12,2 tys. zł, przez co jego pensja obniży się o jakieś mniej więcej 100 zł.

 

Nowe zasady wynagradzania prezydenta Rafała Bruskiego uchwalono głosami radnych klubów Platformy Obywatelskiej oraz SLD Lewica Razem.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Drugi remis na stadionie Zawiszy

  Sobota to trzeci dzień Mistrzostw Świata U-20, na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentacja Panamy zmierzyła się z Mali. Faworytem tego spotkania byli Malijczycy, którzy też lepiej się prezentowali, ale jak to bywa w sporcie, nie zawsze musi się to przełożyć na wynik końcowy.

  Etykiety: Fifa U20
 • Zawisza mistrzem V ligi

  Nie był to na pewno najważniejszy mecz tej kolejki – Zawisza właściwie pewny awansu podejmował zespół środka tabeli Cyklon Kończewice, dla którego był to właściwie mecz o pietruszkę. Zwycięstwem niebiesko-czarni zapewnili sobie ukończenie tego sezonu na pewno na pierwszym miejscu. Po meczu było natomiast fetowanie tego sukcesu w koszulkach ,,IV liga dla Zawiszy”.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

 • Frekwencja to nasz wspólny interes

  Zachęcanie do licznego udziału w wyborach to na pewno rzecz ważna z punktu rozwoju obywatelskości i demokracji. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego frekwencja ma znaczenie szczególne, bowiem okręgi nie mają ustalonej ,,odgórnie” liczby mandatów. Od tego jak licznie pójdziemy w niedzielę (26 maja) na wybory, zależeć będzie liczba reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego.

 • W Polsce mamy zbyt mało terminali multimodalnych. Wykorzystajmy to jako region

  Kilkadziesiąt metrów od muzealnych okrętów ,,ORP Błyskawica” oraz ,,Dar Pomorza” rozpoczęło się w środę forum poświęcone przyszłości branży intermodalnej w Polsce i w Europie. Konferencję ,,Intermodal-Cargo-Innowacje” organizowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury.

  Etykiety: Emilianowo Gdynia TENT

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.