Jesteś tutaj: HomeBydgoszczObniżka pensji prezydenta będzie tylko symboliczna

Obniżka pensji prezydenta będzie tylko symboliczna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 czerwiec 2018 10:10

Kilka tygodni temu prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział obniżkę wynagrodzeń posłów i samorządowców. Prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie mieli zarabiać o 20% mniej, prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego tak duża obniżka pensji jednak nie dotknie.

 

W środę Rada Miasta Bydgoszczy ustaliła prezydentowi Bruskiemu nowe zasady wynagradzania, które uwzględniają rozporządzenie Rady Ministrów ustalające nowe zasady wynagradzania samorządowców. To rozporządzenie miało na celu obniżenie wynagrodzenia samorządowców o 20%. Jak będzie jednak w praktyce?

 

Nowe regulacje wymusiły obniżenie prezydentowi Bruskiemu wynagrodzenia zasadniczego z 6,2 tys. zł do 5 tys. zł. Radni postanowili jednak powiększyć prezydentowi dodatek specjalny, dodatkowo Rafał Bruski otrzyma wyższy dodatek z tytułu wysługi lat. Prezydent Bydgoszczy zarabiać będzie zatem około 12,2 tys. zł, przez co jego pensja obniży się o jakieś mniej więcej 100 zł.

 

Nowe zasady wynagradzania prezydenta Rafała Bruskiego uchwalono głosami radnych klubów Platformy Obywatelskiej oraz SLD Lewica Razem.

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu