Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy wyrok za uroczystości poświęcone Żołnierzom Wyklętym

Pierwszy wyrok za uroczystości poświęcone Żołnierzom Wyklętym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 czerwiec 2018 07:03

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zaocznie skazał uczestnika marszu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych na 300 zł grzywny, który odbył się 1 marca. Uroczystości zostały zakłócone przez działaczy Obywateli RP. Najprawdopodobniej będzie złożone odwołanie od tego wyroku, bowiem tryb zaoczny nie dał uczestnikowi uroczystości patriotycznych możliwości obrony.

 

Uroczystości odbywające się w dniu 1 marca, zakończyły się przy skwerze im. Leszka Białego. Wcześniej miał miejsce przemarsz z parafii jezuickiej przy Placu Kościeleckich. Przy skwerze pojawiła się również grupa Obywateli RP, którym towarzyszyły hasła mogące sugerować, iż za część Żołnierzy Wyklętych należy się wstydzić. Jednocześnie wszystko co się działo filmowali i transmitowali na żywo. Zamieszanie wybuchło gdy okazało się, że jedna osoba w tym gronie nie ściągnęła czapki w czasie hymnu. Ze strony części uczestników uroczystości padły okrzyki - ,,komuchy”.

 

Do opuszczenia zgromadzenia przez Obywateli RP wezwał przewodniczący zgromadzenia, wskazując prowokacyjne ich zachowanie, co mogło zakłócić pokojowemu przebiegowi uroczystości. Grupa ta odmówiła jednak wykonania tego polecenia, przez co sytuacja zaczęła eskalować. Wówczas do akcji wkroczyli stojący z boku policjanci, którzy rozdzielili Obywateli RP od uczestników zgromadzenia oraz ich wylegitymowali. Policjanci nie stwierdzili jednak naruszenia prawa ze strony Obywateli RP. Zlekceważenie polecenia przewodniczącego zgromadzenia nie zakwalifikowano do wykroczenia.

 

Wszczęto natomiast dochodzenie na wniosek Obywateli RP z tytułu zniewagi. W oparciu o nagrania dostępne w internecie Sąd Rejonowy wydał na razie jeden wyrok skazujący na grzywnę w wysokości 300 zł.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19
  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP

Wiadomości z regionu