Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto chce ratować PlusLigę

Miasto chce ratować PlusLigę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 czerwiec 2018 20:37
Miasto chce ratować PlusLigę Archiwum

Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła zgodę na odkupienie około 94% akcji spółki Łuczniczka Bydgoszcz, prowadząca występujący PlusLidze siatkarskiej klub Chemik Bydgoszcz. Oznacza to, że prezydent może doprowadzić do dokonania transakcji z większościowy udziałowcem. Pozostałe ok. 6% akcji należy do Chemika Bydgoszcz.

 

Prezydent Rafał Bruski wnosząc o poszerzenie porządku obrad mówił wprost, że jest ryzyko wycofania klubu z Bydgoszczy, co oznaczałoby utratę rozgrywek siatkarskich w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

- Sytuacja jest nadzwyczajna. Doszło do możliwości utraty hołubionej piłki siatkowej, odnoszącej sukcesy, na rzecz innych miast – wyjaśniał odpowiedzialny za nadzór właścicielski w ratuszu Wiktor Jakubowski. Jak tłumaczył, większościowy udziałowiec planuje sprzedać spółkę, stąd też ruch ratusza, aby Bydgoszcz zachowała kontrole nad klubem.

 

W dyskusji pojawiły się pytania, dlaczego przed dwoma laty nie podjęto działań na rzecz utrzymania piłki nożnej na Zawiszy, na poziomie I ligi.

 

- W 2016 roku Zawisza był również do wykupienia za niewielkie pieniądze, wtedy z tej ścieżki dla Łuczniczki nie skorzystano – mówił radny Tomasz Rega – Łuczniczka ma sukcesy, Zawisza też miał sukcesy.

 

- Zgadzam się z radnym w stu procentach. Tylko żeby doszło do transakcji potrzebna była wola dwóch stron. Takiej woli jednak z drugiej strony nie było – odpowiedział prezydent Rafał Bruski. Prezydent wyraził żal, że Radosław Osuch, nie wyszedł z Zawiszy honorowo.


Prezydent zaznaczył jednak, że przed zakupem zbadane zostaną finanse spółki i jeżeli będzie miało miejsce np. wysokie zadłużenie, ewentualne ruchy skonsultuje raz jeszcze z radnymi. Prezydent zapowiedział, ze przyszłościowo będzie chciał klub sprywatyzować.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu