Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzed nami III Bydgoska Kajakowa Masa Wodna

Przed nami III Bydgoska Kajakowa Masa Wodna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 czerwiec 2018 07:08

Środowisko bydgoskich kajakarzy stara się coraz bardziej dawać o sobie, poprzez pokazywanie jak można aktywnie w kajaku spędzać czas. Jedną z imprez towarzyszących tegorocznemu Sterowi na Bydgoszcz będzie III Bydgoska Masa Kajakowa.

Organizatorem Kajakowej Masy Wodnej jest stowarzyszenie Binduga. Rozpocznie się ona o godzinie 14:30 w Opławcu, nieopodal pętli autobusowej linii nr 58. Przed godzina 17:00 uczestnicy planują dotrzeć w okolice Opery Nova, aby wziąć udział w jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów Steru na Bydgoszcz – Paradzie Jednostek Pływających. Dalej kajakarze podpłyną w kierunku Łuczniczki, gdzie o 17:30 planowana jest meta III Bydgoskiej Kajakowej Masy Wodnej. Bardziej wytrwali będą mogli popłynąć do Starego Fordonu.

 

Aby jeszcze bardziej urozmaicić ofertę aktywnego wypoczynku i zintegrować społeczność wokół miasta Bydgoszczy i rekreacji wodnej oraz uwiarygodnić silne powiązanie miasta z rzeką, w tym dniu zaplanowana została gra pod nazwą "Bydgoszcz - jej dziedzictwo przemysłowe":

 

Każdy z uczestników III BKMW otrzyma pamiątkę a dla zwycięzców gry, zakupione zostały atrakcyjne nagrody.

 

Rejestracja w wydarzeniu - http://www.masabydgoszcz.pl/

 

Warto wspomnieć, że na przełomie sierpnia i września czeka nas kolejne duże wydarzenie wodne. Stowarzyszenie Binduga organizuje bowiem II edycję Kayakmanii, która przenosi się w tym roku z Koronowa na Wyspę Młyńską. Bydgoszcz będzie zatem gospodarzem najprawdopodobniej najważniejszego wydarzenia w trakcie tegorocznego Międzynarodowego Dnia Kajakarza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

  Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

 • Miesiąc do wyborów

  Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

Wiadomości z regionu

Śledź nas