Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzed nami III Bydgoska Kajakowa Masa Wodna

Przed nami III Bydgoska Kajakowa Masa Wodna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 czerwiec 2018 07:08

Środowisko bydgoskich kajakarzy stara się coraz bardziej dawać o sobie, poprzez pokazywanie jak można aktywnie w kajaku spędzać czas. Jedną z imprez towarzyszących tegorocznemu Sterowi na Bydgoszcz będzie III Bydgoska Masa Kajakowa.

Organizatorem Kajakowej Masy Wodnej jest stowarzyszenie Binduga. Rozpocznie się ona o godzinie 14:30 w Opławcu, nieopodal pętli autobusowej linii nr 58. Przed godzina 17:00 uczestnicy planują dotrzeć w okolice Opery Nova, aby wziąć udział w jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów Steru na Bydgoszcz – Paradzie Jednostek Pływających. Dalej kajakarze podpłyną w kierunku Łuczniczki, gdzie o 17:30 planowana jest meta III Bydgoskiej Kajakowej Masy Wodnej. Bardziej wytrwali będą mogli popłynąć do Starego Fordonu.

 

Aby jeszcze bardziej urozmaicić ofertę aktywnego wypoczynku i zintegrować społeczność wokół miasta Bydgoszczy i rekreacji wodnej oraz uwiarygodnić silne powiązanie miasta z rzeką, w tym dniu zaplanowana została gra pod nazwą "Bydgoszcz - jej dziedzictwo przemysłowe":

 

Każdy z uczestników III BKMW otrzyma pamiątkę a dla zwycięzców gry, zakupione zostały atrakcyjne nagrody.

 

Rejestracja w wydarzeniu - http://www.masabydgoszcz.pl/

 

Warto wspomnieć, że na przełomie sierpnia i września czeka nas kolejne duże wydarzenie wodne. Stowarzyszenie Binduga organizuje bowiem II edycję Kayakmanii, która przenosi się w tym roku z Koronowa na Wyspę Młyńską. Bydgoszcz będzie zatem gospodarzem najprawdopodobniej najważniejszego wydarzenia w trakcie tegorocznego Międzynarodowego Dnia Kajakarza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS
 • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

  Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

  Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

 • To może być kluczowy szczyt Unii Europejskiej dla najbliższych lat

  Nie będzie co prawda zbyt wiele wielkiej polityki, ale będzie o tym co zawsze budzi emocje, czyli o pieniądzach – w czwartek (20 lutego) rozpocznie się spotkanie przywódców państw Unii Europejskiej poświęcone wieloletniemu budżetowi na lata 2021-2027. Do roku 2021 pozostało już tylko kilka miesięcy, a negocjacje nad budżetem znajdują się w niespotykanym dotąd impasie, być może ten tydzień przyniesienie jednak przełom.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Dla obozu Zjednoczonej Prawicy będą to najtrudniejsze wybory [komentarz]

  Wybory prezydenckie będą ostatnie w cyklu następujących po sobie, po 20 maja – jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego – czeka nas z wyborami spokój do 2023 roku. Ewentualna porażka prezydenta Andrzeja Dudy będzie na pewno ciosem dla PiS-u, ale te nie wniesie wielkiej rewolucji na scenie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas