Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiękny gest reprezentacji Polski wobec Wojownika Jasia

Piękny gest reprezentacji Polski wobec Wojownika Jasia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 czerwiec 2018 00:24

Dla Jasia Wajera z Bydgoszczy liczy się każdy dzień i każda złotówka – chłopiec walczy z nawrotem ostrej białaczki limfoblastycznej, potrzebuje bardzo drogiego leku. Jego walka o życie poruszyła wiele osób, którzy w wolnym czasie kwestują oraz próbują w inny sposób zdobyć pieniądze dla chłopca. Dużym wsparciem okazać się może gest piłkarskiej reprezentacji Polski, która we wtorek meczem z Senegalem rozpocznie swój udział w mundialu.

 

Wszystko na Jasia i rodzinę przyszło nagle, wydający się zdrowym chłopcem nagle okazało się, że przyjdzie mu walczyć o życie z ostrą białaczką.

 

Bycie ojcem to najpiękniejsze, co może spotkać mężczyznę. Jest pełne wspaniałych chwil, takich jak te, w których widzisz uśmiech swojego dziecka. Wszystko się zmienia, gdy znika uśmiech, a zamiast niego jest tylko ból! Gdy życie Twojego dziecka jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie i jeśli nie nadejdzie pomoc – skończy się – pisze ojciec Jasia.

 

Fot: Facebook / Wojownik Jaś

 

Pierwszą walkę z choroba młody Wojownik wygrał, ale niestety złośliwa choroba powróciła. Ostatnią szansą dla Jasia jest bardzo drogi lek, nierefundowany, który chłopiec musi przyjąć do 2 lipca – Blinatumobab. Czasu pozostało niewiele, a zebrać trzeba jeszcze prawie 230 tys. zł. Można powiedzieć, że chłopiec wraz z osobami sobie życzliwymi walczy o życie.

 

Biało-Czerwoni pomagają

Po wygranym meczu towarzyskim z Litwą (4:0), ostatnim sprawdzianem piłkarskiej reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Świata w Rosji, piłkarze podpisali się na reprezentacyjnej koszulce. Aukcja charytatywna w serwisie Allegro robi furorę, bowiem już teraz koszulka jest warta blisko 1 tys. zł. Licytacja jeszcze trwa - https://charytatywni.allegro.pl/koszulka-z-autografami-reprezentacji-polski-i7110628

 

Osobne podziękowanie należy się Jackowi Góralskiemu, wychowankowi Zawiszy Bydgoszcz, którego trener Nawałka powołał do kadry na Mundial, który obiecał zdobycie podpisów swoich kolegów. Góralski już wcześniej przekazał przedmiot na aukcję.

 

Jacek Góralski w trakcie meczu z Litwą

 

 

Pomóc chłopcu można również poprzez bezpośrednie datki za pomocą portalu SiePomaga.pl - https://www.siepomaga.pl/ratujemy-jasia

 

Chętnych do pomocy w tym boju o życie ludzi dobrej woli nie brakuje. Właściwie każdego dnia rodzi się nowy pomysł jak zmienić przebieg tego wyścigu z czasem. Do póki nadzieja jest, wydarzyć moze się wiele.

 

 

 


Walkę chłopca o życie można śledzić na Facebook-u - https://www.facebook.com/Wojownik-Ja%C5%9B-2139820052916730/

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.