Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiękny gest reprezentacji Polski wobec Wojownika Jasia

Piękny gest reprezentacji Polski wobec Wojownika Jasia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 czerwiec 2018 00:24

Dla Jasia Wajera z Bydgoszczy liczy się każdy dzień i każda złotówka – chłopiec walczy z nawrotem ostrej białaczki limfoblastycznej, potrzebuje bardzo drogiego leku. Jego walka o życie poruszyła wiele osób, którzy w wolnym czasie kwestują oraz próbują w inny sposób zdobyć pieniądze dla chłopca. Dużym wsparciem okazać się może gest piłkarskiej reprezentacji Polski, która we wtorek meczem z Senegalem rozpocznie swój udział w mundialu.

 

Wszystko na Jasia i rodzinę przyszło nagle, wydający się zdrowym chłopcem nagle okazało się, że przyjdzie mu walczyć o życie z ostrą białaczką.

 

Bycie ojcem to najpiękniejsze, co może spotkać mężczyznę. Jest pełne wspaniałych chwil, takich jak te, w których widzisz uśmiech swojego dziecka. Wszystko się zmienia, gdy znika uśmiech, a zamiast niego jest tylko ból! Gdy życie Twojego dziecka jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie i jeśli nie nadejdzie pomoc – skończy się – pisze ojciec Jasia.

 

Fot: Facebook / Wojownik Jaś

 

Pierwszą walkę z choroba młody Wojownik wygrał, ale niestety złośliwa choroba powróciła. Ostatnią szansą dla Jasia jest bardzo drogi lek, nierefundowany, który chłopiec musi przyjąć do 2 lipca – Blinatumobab. Czasu pozostało niewiele, a zebrać trzeba jeszcze prawie 230 tys. zł. Można powiedzieć, że chłopiec wraz z osobami sobie życzliwymi walczy o życie.

 

Biało-Czerwoni pomagają

Po wygranym meczu towarzyskim z Litwą (4:0), ostatnim sprawdzianem piłkarskiej reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Świata w Rosji, piłkarze podpisali się na reprezentacyjnej koszulce. Aukcja charytatywna w serwisie Allegro robi furorę, bowiem już teraz koszulka jest warta blisko 1 tys. zł. Licytacja jeszcze trwa - https://charytatywni.allegro.pl/koszulka-z-autografami-reprezentacji-polski-i7110628

 

Osobne podziękowanie należy się Jackowi Góralskiemu, wychowankowi Zawiszy Bydgoszcz, którego trener Nawałka powołał do kadry na Mundial, który obiecał zdobycie podpisów swoich kolegów. Góralski już wcześniej przekazał przedmiot na aukcję.

 

Jacek Góralski w trakcie meczu z Litwą

 

 

Pomóc chłopcu można również poprzez bezpośrednie datki za pomocą portalu SiePomaga.pl - https://www.siepomaga.pl/ratujemy-jasia

 

Chętnych do pomocy w tym boju o życie ludzi dobrej woli nie brakuje. Właściwie każdego dnia rodzi się nowy pomysł jak zmienić przebieg tego wyścigu z czasem. Do póki nadzieja jest, wydarzyć moze się wiele.

 

 

 


Walkę chłopca o życie można śledzić na Facebook-u - https://www.facebook.com/Wojownik-Ja%C5%9B-2139820052916730/

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W Więcborku Zawisza kończy rundę jesienną

  Do końca rundy jesiennej pozostało już tylko 90 minut gry. Od środy wiemy, że Zawisza będzie na pewno po tej rundzie liderem, o trzy punkty w Więcborku trzeba jednak grać, bowiem cały czas otwarty jest rozmiar przewagi nad wiceliderem. Zwycięstwo nad Gromem na pewno ułatwi niebiesko-czarnym psychiczne przygotowania do wiosny, gdy decydować będzie się kwestia awansu do IV ligi.

 • Z meczu Cyklonu Kończewice z Zawiszą

  W zaległym meczu 11 kolejki V ligi Cyklon Kończewice podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Bydgoski zespół dzięki zwycięstwu w tym meczu będzie na pewno liderem do końca roku. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego  tego meczu.

Wiadomości sportowe

 • Dzisiaj kończy się kadencja 2014-2018

  Dzień 19 listopada jest ostatnim kadencji samorządowej, dzisiaj wygasną mandaty radnych gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz organów władzy wykonawczej: prezydentów, burmistrzów i wójtów. W przyszłym tygodniu samorządowcy wybrani w wyborach 21 października lub 4 listopada złożą ślubowania.

 • W środę i w czwartek zawyją syreny

  W dniach 14 i 15 listopada odbywać będą się ogólnopolskie ćwiczenia systemu ostrzegania i alarmowania ludności pn. ,,RENEGADE – SAREX 18/II”. W ramach tego treningu w godzinach 9:00-15:00 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.