Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZwiązkowcy spotkali się z wiceministrem

Związkowcy spotkali się z wiceministrem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 czerwiec 2018 16:37

W piątek w Bydgoszczy gościł wiceminister rodziny i polityki społecznej Marcin Zieleniecki, który spotkał się w Urzędzie Wojewódzkim z organizacjami związkowymi NSZZ Solidarność, tworzącymi Komitet Protestacyjny pracowników sfery budżetowej. Obie strony są zadowolone z podjętych rozmów, choć związkowcy mają dystans, aby mówić o jakimkolwiek przełomie.

Od kilku tygodni związkowcy z NSZZ Solidarność oczekują spotkania z minister Elżbietą Rafalską. Z racji tego, że nie udało się wojewodzie zorganizować spotkania pod koniec maja miała miejsce pikieta pod Urzędem Wojewódzkim. Dzisiaj związkowcy mieli okazję porozmawiać z bezpośrednim zastępcą minister Rafalskiej.

 

Podczas zamkniętego dla mediów spotkania wiceminister Marcin Zieleniecki wysłuchał przedstawicieli poszczególnych jednostek tworzących sferę budżetową. Głównie podnoszono postulat odmrożenia kwot bazowych wynagrodzenia pracowników sfery budżetowej. Wiceminister Zieleniecki zadeklarował przekazanie postulatów bezpośrednio minister Rafalskiej. Strony wyraziły również potrzebę kontynuowania dialogu.

 

O tym na ile będzie on owocny, pokażą najbliższe tygodnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza po niespecjalnym meczu pokonuje Flisaka

  W meczu 6 kolejki V ligi Zawisza pokonał w Bydgoszczy zespół Flisaka Złotoria, dzięki czemu zajmuje pozycję samodzielnego lidera ligi. Mecz rozegrany na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie do najciekawszych nie należał, było to raczej jedno z gorszych spotkań w wykonaniu niebiesko-czarnych.

 • Zawisza zagra w pucharze z BKS-em

  K-PZPN rozlosował pary III rundy Okręgowego Pucharu Polski, 26 września czeka nas pojedynek dwóch klubów piłkarskich będących członkami CWZS Zawisza: Zawiszy Bydgoszcz i BKS-u Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

  Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.