Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZwiązkowcy spotkali się z wiceministrem

Związkowcy spotkali się z wiceministrem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 czerwiec 2018 16:37

W piątek w Bydgoszczy gościł wiceminister rodziny i polityki społecznej Marcin Zieleniecki, który spotkał się w Urzędzie Wojewódzkim z organizacjami związkowymi NSZZ Solidarność, tworzącymi Komitet Protestacyjny pracowników sfery budżetowej. Obie strony są zadowolone z podjętych rozmów, choć związkowcy mają dystans, aby mówić o jakimkolwiek przełomie.

Od kilku tygodni związkowcy z NSZZ Solidarność oczekują spotkania z minister Elżbietą Rafalską. Z racji tego, że nie udało się wojewodzie zorganizować spotkania pod koniec maja miała miejsce pikieta pod Urzędem Wojewódzkim. Dzisiaj związkowcy mieli okazję porozmawiać z bezpośrednim zastępcą minister Rafalskiej.

 

Podczas zamkniętego dla mediów spotkania wiceminister Marcin Zieleniecki wysłuchał przedstawicieli poszczególnych jednostek tworzących sferę budżetową. Głównie podnoszono postulat odmrożenia kwot bazowych wynagrodzenia pracowników sfery budżetowej. Wiceminister Zieleniecki zadeklarował przekazanie postulatów bezpośrednio minister Rafalskiej. Strony wyraziły również potrzebę kontynuowania dialogu.

 

O tym na ile będzie on owocny, pokażą najbliższe tygodnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brąz Kobielskiego i Baumgart w Lublinie

  Od piątku w Lublinie trwają 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – w sobotnim konkursie skoku w wzwyż brązowy medal zdobył młody zawodnik MKS Inowrocław Norbert Kobielski. Najniższy stopień podium wywalczyła również Iga Baumgart z BKS Bydgoszcz.

 • Trwają lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Na razie tylko jeden medal dla naszego regionu

  W piątek w Lublinie rozpoczęły się 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Za nami pierwszy dzień zmagań i tylko jeden medal dla reprezentanta naszego regionu – Remigiusza Olszewskiego w biegu na 100 metrów. Dzisiaj trzymajmy natomiast kciuki za Norberta Kobielskiego.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Prezydent RP zawnioskował o referendum konstytucyjne

  Oficjalny wniosek do Senatu RP o przeprowadzenie w dniach 10-11 listopada referendum konstytucyjnego złożył w piątek prezydent Andrzej Duda. Polacy mieliby w nim odpowiedzieć na 10 pytań. Wcześniej potrzebna będzie zgoda Senatu.

 • Pod Toruniem premier Morawiecki zapowiedział ,,Plan dla wsi”

  - Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki, bez silnego polskiego rolnictwa – mówił w środę na spotkaniu w Głogowie, w podtoruńskiej gminie Obrowo, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił w województwie kujawsko-pomorskim, którego gospodarka w dużej mierze oparta jest o rolnictwo, o potrzebie nadrobienia wieloletnich zapóźnień rozwojowych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.