Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZwiązkowcy spotkali się z wiceministrem

Związkowcy spotkali się z wiceministrem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 czerwiec 2018 16:37

W piątek w Bydgoszczy gościł wiceminister rodziny i polityki społecznej Marcin Zieleniecki, który spotkał się w Urzędzie Wojewódzkim z organizacjami związkowymi NSZZ Solidarność, tworzącymi Komitet Protestacyjny pracowników sfery budżetowej. Obie strony są zadowolone z podjętych rozmów, choć związkowcy mają dystans, aby mówić o jakimkolwiek przełomie.

Od kilku tygodni związkowcy z NSZZ Solidarność oczekują spotkania z minister Elżbietą Rafalską. Z racji tego, że nie udało się wojewodzie zorganizować spotkania pod koniec maja miała miejsce pikieta pod Urzędem Wojewódzkim. Dzisiaj związkowcy mieli okazję porozmawiać z bezpośrednim zastępcą minister Rafalskiej.

 

Podczas zamkniętego dla mediów spotkania wiceminister Marcin Zieleniecki wysłuchał przedstawicieli poszczególnych jednostek tworzących sferę budżetową. Głównie podnoszono postulat odmrożenia kwot bazowych wynagrodzenia pracowników sfery budżetowej. Wiceminister Zieleniecki zadeklarował przekazanie postulatów bezpośrednio minister Rafalskiej. Strony wyraziły również potrzebę kontynuowania dialogu.

 

O tym na ile będzie on owocny, pokażą najbliższe tygodnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.