Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZwiązkowcy spotkali się z wiceministrem

Związkowcy spotkali się z wiceministrem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 czerwiec 2018 16:37

W piątek w Bydgoszczy gościł wiceminister rodziny i polityki społecznej Marcin Zieleniecki, który spotkał się w Urzędzie Wojewódzkim z organizacjami związkowymi NSZZ Solidarność, tworzącymi Komitet Protestacyjny pracowników sfery budżetowej. Obie strony są zadowolone z podjętych rozmów, choć związkowcy mają dystans, aby mówić o jakimkolwiek przełomie.

Od kilku tygodni związkowcy z NSZZ Solidarność oczekują spotkania z minister Elżbietą Rafalską. Z racji tego, że nie udało się wojewodzie zorganizować spotkania pod koniec maja miała miejsce pikieta pod Urzędem Wojewódzkim. Dzisiaj związkowcy mieli okazję porozmawiać z bezpośrednim zastępcą minister Rafalskiej.

 

Podczas zamkniętego dla mediów spotkania wiceminister Marcin Zieleniecki wysłuchał przedstawicieli poszczególnych jednostek tworzących sferę budżetową. Głównie podnoszono postulat odmrożenia kwot bazowych wynagrodzenia pracowników sfery budżetowej. Wiceminister Zieleniecki zadeklarował przekazanie postulatów bezpośrednio minister Rafalskiej. Strony wyraziły również potrzebę kontynuowania dialogu.

 

O tym na ile będzie on owocny, pokażą najbliższe tygodnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W Więcborku Zawisza kończy rundę jesienną

  Do końca rundy jesiennej pozostało już tylko 90 minut gry. Od środy wiemy, że Zawisza będzie na pewno po tej rundzie liderem, o trzy punkty w Więcborku trzeba jednak grać, bowiem cały czas otwarty jest rozmiar przewagi nad wiceliderem. Zwycięstwo nad Gromem na pewno ułatwi niebiesko-czarnym psychiczne przygotowania do wiosny, gdy decydować będzie się kwestia awansu do IV ligi.

 • Z meczu Cyklonu Kończewice z Zawiszą

  W zaległym meczu 11 kolejki V ligi Cyklon Kończewice podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Bydgoski zespół dzięki zwycięstwu w tym meczu będzie na pewno liderem do końca roku. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego  tego meczu.

Wiadomości sportowe

 • Dzisiaj kończy się kadencja 2014-2018

  Dzień 19 listopada jest ostatnim kadencji samorządowej, dzisiaj wygasną mandaty radnych gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz organów władzy wykonawczej: prezydentów, burmistrzów i wójtów. W przyszłym tygodniu samorządowcy wybrani w wyborach 21 października lub 4 listopada złożą ślubowania.

 • W środę i w czwartek zawyją syreny

  W dniach 14 i 15 listopada odbywać będą się ogólnopolskie ćwiczenia systemu ostrzegania i alarmowania ludności pn. ,,RENEGADE – SAREX 18/II”. W ramach tego treningu w godzinach 9:00-15:00 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.