Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAnna Mackiewicz kandydatem SLD na prezydenta

Anna Mackiewicz kandydatem SLD na prezydenta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 czerwiec 2018 00:25

-Bydgoszcz jest kobietą – przypomniał szef kujawsko-pomorskiego SLD Ireneusz Nitkiewicz, przed oficjalnym ogłoszeniem kandydatury Anny Mackiewicz, jako kandydatki SLD Lewicy Razem, na prezydenta Bydgoszczy. Nikogo to raczej nie zaskoczyło, bowiem z powodu przecieków decyzja znana była dzień wcześniej.

W bydgoskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej przeprowadzono prawybory pomiędzy zastępcą prezydenta Anna Mackiewicz oraz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Janem Szopińskim. Głosowanie odbywało się w poniedziałek i we wtorek – około 2/3 głosujących poparło Mackiewicz. Oznacza to, że zastępczyni prezydenta Rafała Bruskiegu rzuci mu rękawicę wyborczą.

 

- Jestem przygotowana, aby tę funkcje pełnić. Cztery lata pomogły mi zdobyć jeszcze większe doświadczenie i jestem jeszcze lepiej przygotowana żeby kandydować- powiedziała Anna Mackiewicz.

 

Hasłem wyborczym Mackiewicz będzie ,,Lepsza Bydgoszcz” (nie jest ono oryginalne, bowiem od czerech lat z takiej nazwy korzysta Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszcz, w żaden sposób niezwiązany z SLD). Ma ono obrazować, że w rządzonej dobrze przez prezydenta Rafała Bruskiego Bydgoszczy, można pewne rzeczy zrobić lepiej.

 

Anna Mackiewicz jest dość aktywna na manifestacjach kobiecych, bierze udział m.in. w zgromadzeniach oczekujących liberalizacji prawa aborcyjnego.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu