Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Mosty Plus raczej się nie załapiemy

Na Mosty Plus raczej się nie załapiemy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 czerwiec 2018 18:16

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowy rządowy program ,,Mosty dla regionów”, zakładający budowę z pieniędzy centralnych mostów, których wiele samorządów oczekuje. Wśród 20 rekomendacji nie znajduje się żaden most w województwie kujawsko-pomorskim. Dodatkowe dwa mosty (łącznie program zakłada budowę 22) mają wskazać samorządowcy. Głos w tej sprawie zabrał Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W przyjętym w poniedziałek stanowisku sejmik zaproponował ujęcie w programie budowy czterech mostów: w Toruniu, Siarzewie (w praktyce element południowej obwodnicy Torunia), Solcu Kujawskim i w Bydgoszczy. Most w Bydgoszczy nad Wisłą, alternatywny wobec obecnej drogi krajowej nr 80, znajduje się w stanowisku sejmiku na końcu, co może sugerować odbiorcy jakim jest rząd, że ma on niższy priorytet od wspomnianego wcześniej Torunia czy Siarzewa. Radni piszą, że budowa kolejnego mostu w Toruniu jest niezbędna, aby odciążyć most im. Józefa Piłsudskiego oraz odciążyć toruńską starówkę uznaną za dziedzictwo UNESCO.

 

Zapewne takie stanowiska złożą również inne samorządy wojewódzkie, w oparciu o głosy których rządowy program ma zostać powiększony tylko o dwie lokalizacje mostów. Daje to zatem dość małe szansę na ujęcie w tym programie mostu w Bydgoszczy.

 

Z interpelacją w sprawie programu ,,Mosty dla regionów” wystąpił poseł Paweł Olszewski, który pyta rząd o konkretny zamiar budowy mostu w Bydgoszczy. Odpowiedź udzielona parlamentarzyście może dać nam zatem pełną jasność, czy jest szansa na powstanie za państwowe pieniądze kolejnego mostu nad Wisłą.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu