Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Mosty Plus raczej się nie załapiemy

Na Mosty Plus raczej się nie załapiemy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 czerwiec 2018 18:16

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowy rządowy program ,,Mosty dla regionów”, zakładający budowę z pieniędzy centralnych mostów, których wiele samorządów oczekuje. Wśród 20 rekomendacji nie znajduje się żaden most w województwie kujawsko-pomorskim. Dodatkowe dwa mosty (łącznie program zakłada budowę 22) mają wskazać samorządowcy. Głos w tej sprawie zabrał Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W przyjętym w poniedziałek stanowisku sejmik zaproponował ujęcie w programie budowy czterech mostów: w Toruniu, Siarzewie (w praktyce element południowej obwodnicy Torunia), Solcu Kujawskim i w Bydgoszczy. Most w Bydgoszczy nad Wisłą, alternatywny wobec obecnej drogi krajowej nr 80, znajduje się w stanowisku sejmiku na końcu, co może sugerować odbiorcy jakim jest rząd, że ma on niższy priorytet od wspomnianego wcześniej Torunia czy Siarzewa. Radni piszą, że budowa kolejnego mostu w Toruniu jest niezbędna, aby odciążyć most im. Józefa Piłsudskiego oraz odciążyć toruńską starówkę uznaną za dziedzictwo UNESCO.

 

Zapewne takie stanowiska złożą również inne samorządy wojewódzkie, w oparciu o głosy których rządowy program ma zostać powiększony tylko o dwie lokalizacje mostów. Daje to zatem dość małe szansę na ujęcie w tym programie mostu w Bydgoszczy.

 

Z interpelacją w sprawie programu ,,Mosty dla regionów” wystąpił poseł Paweł Olszewski, który pyta rząd o konkretny zamiar budowy mostu w Bydgoszczy. Odpowiedź udzielona parlamentarzyście może dać nam zatem pełną jasność, czy jest szansa na powstanie za państwowe pieniądze kolejnego mostu nad Wisłą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas