Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Mosty Plus raczej się nie załapiemy

Na Mosty Plus raczej się nie załapiemy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 czerwiec 2018 18:16

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowy rządowy program ,,Mosty dla regionów”, zakładający budowę z pieniędzy centralnych mostów, których wiele samorządów oczekuje. Wśród 20 rekomendacji nie znajduje się żaden most w województwie kujawsko-pomorskim. Dodatkowe dwa mosty (łącznie program zakłada budowę 22) mają wskazać samorządowcy. Głos w tej sprawie zabrał Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W przyjętym w poniedziałek stanowisku sejmik zaproponował ujęcie w programie budowy czterech mostów: w Toruniu, Siarzewie (w praktyce element południowej obwodnicy Torunia), Solcu Kujawskim i w Bydgoszczy. Most w Bydgoszczy nad Wisłą, alternatywny wobec obecnej drogi krajowej nr 80, znajduje się w stanowisku sejmiku na końcu, co może sugerować odbiorcy jakim jest rząd, że ma on niższy priorytet od wspomnianego wcześniej Torunia czy Siarzewa. Radni piszą, że budowa kolejnego mostu w Toruniu jest niezbędna, aby odciążyć most im. Józefa Piłsudskiego oraz odciążyć toruńską starówkę uznaną za dziedzictwo UNESCO.

 

Zapewne takie stanowiska złożą również inne samorządy wojewódzkie, w oparciu o głosy których rządowy program ma zostać powiększony tylko o dwie lokalizacje mostów. Daje to zatem dość małe szansę na ujęcie w tym programie mostu w Bydgoszczy.

 

Z interpelacją w sprawie programu ,,Mosty dla regionów” wystąpił poseł Paweł Olszewski, który pyta rząd o konkretny zamiar budowy mostu w Bydgoszczy. Odpowiedź udzielona parlamentarzyście może dać nam zatem pełną jasność, czy jest szansa na powstanie za państwowe pieniądze kolejnego mostu nad Wisłą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS
  • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

    Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

    Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas