Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiędzynarodowa Szkoła w Bydgoszczy (ISOB) z wysoką oceną

Międzynarodowa Szkoła w Bydgoszczy (ISOB) z wysoką oceną

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 czerwiec 2018 14:27
Międzynarodowa Szkoła w Bydgoszczy (ISOB) z wysoką oceną Fot: ISOB

W kwietniu International School of Bydgoszcz wizytował zespół ewaluacyjny, mający na celu zbadanie czy placówka spełnia wymogi posiadania statusu szkoły międzynarodowej. Efektem tego audytu jest przyznanie ISOB akredytacji na kolejne lata, wraz z wysoką oceną.

International Baccalaureate Organization (IBO) wysłało do Bydgoszczy audytorów pochodzących z USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii. - Wszystkie cztery panie, nasze audytorki, mają wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej, a niektóre również na stanowiskach kierowniczych w szkołach IB – mówi koordynator w ISOB Anna Śmigielska. Wizytacja trwała od 18 do 20 kwietnia. Celem audytu była ocena, czy szkoła kieruje się wymaganiami nałożonymi przez IBO. Pięć lat temu organizacja ta udzieliła placówce autoryzacji.

 

23 maja szkoła otrzymała raport - - Nie ma żadnych zaleceń do poprawy, są za to obszary, w których szkoła stanowi wzór dla innych placówek tego typu. Ponad przeciętność wybija się zwłaszcza organizacja i zarządzanie placówką, bogata oferta zajęć, wsparcie dla uczniów o różnych poziomach znajomości języków, stosowanie różnorodnych metod i strategii nauczania – mówi koordynator w ISOB Marta Dereszyńska.

 

- Bardzo się cieszymy, że nasze kompetencje i sposób pracy zostały docenione przez audytorki z IBO. To dowodzi, że nasza placówka jest modelową szkołą IB. Uczniowie przygotowują się u nas do matury IB w sposób profesjonalny, a to przepustka na większość uniwersytetów na całym świecie – mówi dyrektor szkoły Imisława Górska.

 

International School of Bydgoszcz mieści się przy ulicy Gałczyńskiego 23. Językiem wykładowym jest angielski, ale nauczane są tu również: hiszpański, francuski, niemiecki i polski jako obcy. W szkole można spotkać dzieci i młodzież nie tylko z Polski, ale i z ponad 20 innych krajów.

 

Nadzór merytoryczny nad ISOB sprawuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Powstanie i funkcjonowanie szkoły na wysokim poziomie wymusza również obecność w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas