Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiędzynarodowa Szkoła w Bydgoszczy (ISOB) z wysoką oceną

Międzynarodowa Szkoła w Bydgoszczy (ISOB) z wysoką oceną

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 czerwiec 2018 14:27
Międzynarodowa Szkoła w Bydgoszczy (ISOB) z wysoką oceną Fot: ISOB

W kwietniu International School of Bydgoszcz wizytował zespół ewaluacyjny, mający na celu zbadanie czy placówka spełnia wymogi posiadania statusu szkoły międzynarodowej. Efektem tego audytu jest przyznanie ISOB akredytacji na kolejne lata, wraz z wysoką oceną.

International Baccalaureate Organization (IBO) wysłało do Bydgoszczy audytorów pochodzących z USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii. - Wszystkie cztery panie, nasze audytorki, mają wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej, a niektóre również na stanowiskach kierowniczych w szkołach IB – mówi koordynator w ISOB Anna Śmigielska. Wizytacja trwała od 18 do 20 kwietnia. Celem audytu była ocena, czy szkoła kieruje się wymaganiami nałożonymi przez IBO. Pięć lat temu organizacja ta udzieliła placówce autoryzacji.

 

23 maja szkoła otrzymała raport - - Nie ma żadnych zaleceń do poprawy, są za to obszary, w których szkoła stanowi wzór dla innych placówek tego typu. Ponad przeciętność wybija się zwłaszcza organizacja i zarządzanie placówką, bogata oferta zajęć, wsparcie dla uczniów o różnych poziomach znajomości języków, stosowanie różnorodnych metod i strategii nauczania – mówi koordynator w ISOB Marta Dereszyńska.

 

- Bardzo się cieszymy, że nasze kompetencje i sposób pracy zostały docenione przez audytorki z IBO. To dowodzi, że nasza placówka jest modelową szkołą IB. Uczniowie przygotowują się u nas do matury IB w sposób profesjonalny, a to przepustka na większość uniwersytetów na całym świecie – mówi dyrektor szkoły Imisława Górska.

 

International School of Bydgoszcz mieści się przy ulicy Gałczyńskiego 23. Językiem wykładowym jest angielski, ale nauczane są tu również: hiszpański, francuski, niemiecki i polski jako obcy. W szkole można spotkać dzieci i młodzież nie tylko z Polski, ale i z ponad 20 innych krajów.

 

Nadzór merytoryczny nad ISOB sprawuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Powstanie i funkcjonowanie szkoły na wysokim poziomie wymusza również obecność w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Frekwencja na godzinę 12 większa niż w pierwszej turze

  Ponad 373 tys.  mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego oddało głos w trakcie odbywającej się dzisiaj II tury wyborów prezydenckich. Frekwencja w naszym województwie wynosi na godzinę 12:00 24,17% i jest nieznacznie wyższa niż w analogicznym czasie pierwszej tury. W skali kraju frekwencja wyniosła 24,73%, co jest również nieznacznie większym wynikiem niż przed dwoma tygodniami.

 • Kampania wyborcza dobiega końca. Ważny apel pierwszej damy

  To była bardzo intensywna kampania wyborcza, momentami można odnieść wrażenie, że za bardzo intensywna, gdy emocje polityczne były zbyt wysokie. Do ciszy wyborczej jeszcze około trzech godzin, działania kampanijne potrwają do samego końca. W ramach ostatniego podsumowania przyglądamy się temu co działo się dzisiaj.

Wiadomości z regionu