Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiędzynarodowa Szkoła w Bydgoszczy (ISOB) z wysoką oceną

Międzynarodowa Szkoła w Bydgoszczy (ISOB) z wysoką oceną

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 czerwiec 2018 14:27
Międzynarodowa Szkoła w Bydgoszczy (ISOB) z wysoką oceną Fot: ISOB

W kwietniu International School of Bydgoszcz wizytował zespół ewaluacyjny, mający na celu zbadanie czy placówka spełnia wymogi posiadania statusu szkoły międzynarodowej. Efektem tego audytu jest przyznanie ISOB akredytacji na kolejne lata, wraz z wysoką oceną.

International Baccalaureate Organization (IBO) wysłało do Bydgoszczy audytorów pochodzących z USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii. - Wszystkie cztery panie, nasze audytorki, mają wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej, a niektóre również na stanowiskach kierowniczych w szkołach IB – mówi koordynator w ISOB Anna Śmigielska. Wizytacja trwała od 18 do 20 kwietnia. Celem audytu była ocena, czy szkoła kieruje się wymaganiami nałożonymi przez IBO. Pięć lat temu organizacja ta udzieliła placówce autoryzacji.

 

23 maja szkoła otrzymała raport - - Nie ma żadnych zaleceń do poprawy, są za to obszary, w których szkoła stanowi wzór dla innych placówek tego typu. Ponad przeciętność wybija się zwłaszcza organizacja i zarządzanie placówką, bogata oferta zajęć, wsparcie dla uczniów o różnych poziomach znajomości języków, stosowanie różnorodnych metod i strategii nauczania – mówi koordynator w ISOB Marta Dereszyńska.

 

- Bardzo się cieszymy, że nasze kompetencje i sposób pracy zostały docenione przez audytorki z IBO. To dowodzi, że nasza placówka jest modelową szkołą IB. Uczniowie przygotowują się u nas do matury IB w sposób profesjonalny, a to przepustka na większość uniwersytetów na całym świecie – mówi dyrektor szkoły Imisława Górska.

 

International School of Bydgoszcz mieści się przy ulicy Gałczyńskiego 23. Językiem wykładowym jest angielski, ale nauczane są tu również: hiszpański, francuski, niemiecki i polski jako obcy. W szkole można spotkać dzieci i młodzież nie tylko z Polski, ale i z ponad 20 innych krajów.

 

Nadzór merytoryczny nad ISOB sprawuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Powstanie i funkcjonowanie szkoły na wysokim poziomie wymusza również obecność w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja
 • Budowa drogi S-10 opóźni się o kilka miesięcy

  Na przełomie 2020 i 2021 roku planowano ogłoszenie przetargu na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10. Opóźnia się jednak uprawomocnienie decyzji środowiskowej – do wydanej bowiem 24 lutego 2020 roku decyzji środowiskowej złożono jednak szereg odwołań, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska planował rozpatrzyć je do 26 października.

Wiadomości z regionu