Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Bartodziejach może powstać kąpielisko

Na Bartodziejach może powstać kąpielisko

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 maj 2018 08:15
Na Bartodziejach może powstać kąpielisko Fot: Przemysław Jahr

Balaton jest sztucznym jeziorem powstałym po likwidacji działającej na przełomie XIX i XX wieku cegielni na Bartodziejach. W latach 70-tych XXI wieku postanowiono obszar nad Balatonem zagospodarować rekreacyjnie. Ratusz rozważa utworzenie sztucznego kąpieliska na Bartodziejach.

Żeby powstało kąpielisko woda musi spełnić pewne rygory sanitarne, dlatego na zlecenie Urzędu Miasta Bydgoszczy Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna do końca września prowadzić będzie w odstępach badania, które mają odpowiedzieć na pytanie, czy Balaton nada się do kąpieli. W przypadku pozytywnego wyniku, będzie można w przyszłości pomyśleć o budowie sztucznego kąpieliska.

 

Staw nad Balatonem to połowa powierzchni parku na Bartodziejach. Wokół akwenu znajduję się m. in. ścieżka spacerowa w formie bulwaru z miejscami do wypoczynku, boisko do gry w siatkówkę plażową czy miasteczko ruchu drogowego. Atrakcją osiedla są charakterystyczne, podświetlone fontanny wodne, które funkcjonują w okresie letnim.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19
  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP

Wiadomości z regionu