Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Bartodziejach może powstać kąpielisko

Na Bartodziejach może powstać kąpielisko

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 maj 2018 08:15
Na Bartodziejach może powstać kąpielisko Fot: Przemysław Jahr

Balaton jest sztucznym jeziorem powstałym po likwidacji działającej na przełomie XIX i XX wieku cegielni na Bartodziejach. W latach 70-tych XXI wieku postanowiono obszar nad Balatonem zagospodarować rekreacyjnie. Ratusz rozważa utworzenie sztucznego kąpieliska na Bartodziejach.

Żeby powstało kąpielisko woda musi spełnić pewne rygory sanitarne, dlatego na zlecenie Urzędu Miasta Bydgoszczy Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna do końca września prowadzić będzie w odstępach badania, które mają odpowiedzieć na pytanie, czy Balaton nada się do kąpieli. W przypadku pozytywnego wyniku, będzie można w przyszłości pomyśleć o budowie sztucznego kąpieliska.

 

Staw nad Balatonem to połowa powierzchni parku na Bartodziejach. Wokół akwenu znajduję się m. in. ścieżka spacerowa w formie bulwaru z miejscami do wypoczynku, boisko do gry w siatkówkę plażową czy miasteczko ruchu drogowego. Atrakcją osiedla są charakterystyczne, podświetlone fontanny wodne, które funkcjonują w okresie letnim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu