Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFatum wisi nad Trasą Uniwersytecką

Fatum wisi nad Trasą Uniwersytecką

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 maj 2018 15:27

Planowana na poniedziałek egzekucja tartaku przy ulicy Ujejskiego, niezbędna do zakończenia budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej, stoi pod dużym znakiem zapytania. W nocy z soboty na niedzielę doszło do pożaru, w wyniku którego poszkodowany został przedsiębiorca, który chciał się podjąć zadania przeprowadzenia egzekucji.

 

Do zdarzenia doszło w Trójmieście, gdzie mieści się siedziba firmy Kraz, która po rozmowach z wojewodą kujawsko-pomorskim zobowiązała się przeprowadzić egzekucję tartaku za około 200 tys. zł. Pożar zniszczył ciężki sprzęt, który miał zostać wykorzystany do egzekucji. Gdańska prokuratura wstępnie oceniła, że mogło dojść do podpalenia.

 

- Po rozmowie z wykonawcą termin wykonania tego zadania rzeczywiście staje pod dużym znakiem zapytania, ponieważ spłonął cały sprzęt zadysponowany do realizacji tego zadania - poinformował dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, pytany o aktualną sytuację.

Wojewoda: Egzekucja tartaku stoi pod znakiem zapytania.

Opublikowany przez Portal Kujawski 22 maja 2018

 

Gdyby gdyńska firma nie była wstanie wykonać egzekucji, wówczas wojewoda musiałby poszukać nowego wykonawcę. Nie będzie to zadanie łatwe, bowiem dwa postępowania przetargowe przeprowadzane wcześniej nie wyłoniły żadnej firmy, bowiem nikt się do nich nie zgłosił.

 

Planowo budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej powinna zakończyć się do końca czerwca. Ten termin ustalono przy założeniu, że cały plac budowy wykonawca robót budowlanych otrzyma przed końcem roku. Nie nastąpiło to jednak do dzisiaj. W efekcie Bydgoszczy może grozić utrata dofinansowania unijnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu